Jakie należy posiadać zezwolenia przy zakładaniu firmy przeprowadzkowej?

Moving-77

Jeśli masz siłę fizyczną i pojazd, który możesz wykorzystać jako furgonetkę, uruchomienie firmy przeprowadzkowej może być realistycznym sposobem na uzyskanie dodatkowego dochodu, a nawet wynagrodzenia w pełnym wymiarze godzin. Jak w przypadku każdej firmy – organizacja tego wszystkiego będzie wymagać wielu badań i ciężkiej pracy, załatwienia wszelkiej dokumentacji i zezwoleń, a także trochę kapitału na start, ale nagrody mogą być wspaniałe.

Potrzebne pozwolenia

To jakich zezwoleń potrzebujesz jest uzależnione od pojazdów, z których będziesz korzystać. I tak:

• Rejestracja działalności gospodarczej plus kierowca z prawem jazdy kat. B wystarczą, gdy w firmie będziesz korzystać z samochodów o masie załadunku nie przekraczającej 3,5 tony.
• Inne certyfikaty i zezwolenia konieczne są przy użytkowaniu samochodów z masą załadunku przekraczającą 3,5 tony.

Aby zdobyć te drugie należy przygotować się na dodatkowe koszty i konieczność zdania egzaminów. Dokumenty, jakie będą potrzebne w tym biznesie to:

• licencja na przewóz rzeczy ( z ramienia starostwa jeśli będziesz organizować przeprowadzki krajowe bądź z ramienia Biura Obsługi Transportu Międzynarodowego, jeśli chodzi o przeprowadzki poza granice kraju)
• zaświadczenie o niekaralności
• certyfikat kompetencji zawodowych wydawany przez Instytut Transportu Samochodowego

Oczywiście ważne jest również to, by każdy kierowca obsługujący taki pojazd posiadał prawo jazdy kat. C lub C+E lub D na autobusy, co jest dość sporym wydatkiem.

Wycena sprzętu

prawo jazdy WarszawaMasz już wszystkie dokumenty i pozwolenia? Doskonale! Teraz aby prowadzić skuteczną firmę przeprowadzkową, musisz mieć odpowiedni sprzęt. Najbardziej oczywistą koniecznością jest pojazd, który może być używany do przenoszenia dużych przedmiotów. Twój pojazd musi być niezawodny i wystarczająco duży, aby móc wykonywać przeprowadzki, które planujesz. Musi także być w stanie chronić rzeczy Twoich klientów przed deszczem, śniegiem i zimnem, szczególnie jeśli planujesz wykonywać przeprowadzki na duże odległości. Rampa znacznie ułatwia przenoszenie przedmiotów do i z pojazdu. Upewnij się, że rozumiesz, ile kosztują wszystkie te przedmioty.

Jeśli nie masz jeszcze pojazdu, możesz kupić używany od dużej firmy przeprowadzkowej. Możesz także spróbować przeszukać zasoby lokalnego portalu aukcyjnego online lub przeszukać witryny takie jak Olx w celu sprzedaży prywatnej.

Jeśli już masz pojazd, możesz zainwestować w umieszczenie nazwy swojej firmy pomalowanej na jego boku. To sprawi, że będziesz wyglądał bardziej profesjonalnie i będzie działało jako reklama. Oprócz pojazdu, będziesz potrzebować kilku mniejszych przedmiotów, w tym wózków, ruchomych pasów, poduszek i koców, a także plandek, aby zadbać o to, by wszystkie rzeczy były suche podczas transportowania ich do pojazdu podczas deszczu. Jeśli oferujesz usługi pakowania, musisz również wycenić te produkty, abyś wiedział, jak dużo obciążyć klientów. Dzięki temu szybciej też wrócą ci się koszta poniesione względem wszystkich licencji i pozwoleń.

Źródło: www.przeprowadzkakatowice.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *