Jakie korzyści płyną z outplacementu dla pracownika?

jakie-korzysci-plyna-z-outplacementu-dla-pracownika

Przy dużych zmianach w firmie, takich jak restrukturyzacje, albo zmiana właściciela, często jest konieczność likwidacji części stanowisk, co pociąga za sobą zwolnienia pracowników. O ile w przypadku osób, które pracowały zaledwie kilka miesięcy nie jest to aż tak problematyczne, o tyle jeśli chodzi o ludzi, którzy byli w jednej pracy przez nawet 10 lat, problem jest już większy.

Burzliwe rozstania

Nie ma co udawać, że zwolnienie osoby, z którą szefostwo zżyło się i współpracowało przez bardzo wiele lat, nie należy do łatwych. Jeśli jednak jest koniecznością, to może zrodzić bardzo niemiłe konsekwencje. Otóż taka osoba może nie rozumieć dlaczego, pomimo faktu że pracowała dobrze, zostaje odesłana z kwitkiem do domu. Oprócz tego może obawiać się, czy poradzi sobie na rynku pracy. Jeśli ktoś przez ponad dekadę pracował w jednej firmie, to w tym czasie rynek zmienił się znacznie i ponowne znalezienie dobrej pracy może być znacznie utrudnione. Takie osoby mogą później, nawet nie z premedytacją, ale robić swoisty “czarny PR” swojemu dawnemu pracodawcy. Czy jest jakiś sposób, by pracownik odszedł bez poczucia krzywdy? Otóż można znacznie złagodzić jego nieprzyjemne odczucia, jeśli zaproponujemy mu program outplacementowy, dostępny między innymi na stronie https://outplacementkalkulator.pl.

Łagodzenie atmosfery

Czym są owe tajemnicze programy outplacementowe? Otóż istnieją one na polskim rynku już od pewnego czasu, a mają za zadanie zabezpieczyć przyszłość pracownika, który musiał odejść ze swojej starej firmy, zwłaszcza po długoletniej pracy. Pomagają odnaleźć się na zmienionym rynku pracy, podpowiadają jakie pytania pracodawcy zadają dziś na rozmowach kwalifikacyjnych, ułatwiają znalezienie nowych, atrakcyjnych ofert pracy. Wchodząc na stronę Outplacement Kalkulator można zamówić taki właśnie program dla jednego, kilku, lub nawet kilkudziesięciu pracowników naraz. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy w firmie następują zwolnienia grupowe. Ludzie otrzymując takie wsparcie od swojego byłego pracodawcy, odchodzą z o wiele mniejszym poczuciem krzywdy, nawet jeśli mocno zżyli się ze swoją starą firmą i trudno im opuszczać ich stare, dobre, ulubione biurko.

Programy outplacementowe to inwestycja, którą wszelkie profesjonalne firmy powinny podjąć. Inwestujemy bowiem w swoją markę, dajemy społeczeństwu do zrozumienia, że nie zależy nam tylko i wyłącznie na słupkach dochodowych i pieniądzach, ale liczy się też los ludzi, ich uczucia i przyszłość. Fakt, że w Polsce można dziś bez problemu wykupić dla pracowników udział w takich programach pokazuje, że nasz kapitalizm zaczyna rzeczywiście zyskiwać ludzką twarz.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *