Jakich płatności nie wykonasz z konta firmowego?

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Konto firmowe to doskonałe udogodnienie dla firm, dzięki czemu można szybko i sprawnie dokonywać przelewów, wypłacać wynagrodzenia dla pracowników, a także spłacać zobowiązania finansowe. Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeśli właściciel firmy ma bezproblemowy dostęp do konta, nie może z niego robić wszystkich płatności, jakie aktualnie musi wykonać.

Najmniejszy problem z płatnościami jest w przypadku osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. W takiej sytuacji nie muszą oni rozgraniczać wydatków firmowych i osobistych. Mogą z konta osobistego wykonywać transakcje biznesowe, mogą również z konta firmowego płacić za wydatki osobiste. I tak całym swoim majątkiem odpowiadają za sytuację firmy. Warto jednak rozgraniczyć wydatki osobiste i służbowe i mieć po prostu dwa konta – będzie wtedy zdecydowanie łatwiej w przypadku kontroli z urzędu skarbowego. Nie trzeba będzie tłumaczyć się ani z wydatków firmowych, ani osobistych.

Duże firmy muszą rozgraniczać wydatki osobiste i firmowe

Zupełnie inaczej jest w przypadku dużych firm, w których właściciele mają dostęp do konta i mogą swobodnie wykonywać z niego transakcje. Wtedy konto firmowe powinno służyć wyłącznie do wydatków firmowych. Można je wykorzystać do opłacania faktur, wykonywania płatności dla kontrahentów, przelewania wynagrodzenia dla pracowników czy robienia opłat w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy urzędzie skarbowym. Można również z konta firmowego realizować wszystkie wydatki związane z prowadzeniem działalności – także na przykład obiad w restauracji dla kontrahentów czy szkolenie odbywające się w hotelu.

Nie można już natomiast z konta firmowego robić prywatnych zakupów czy opłacać sobie prywatnego urlopu. W takim bowiem przypadku mogą pojawić się problemy w razie kontroli, a jednocześnie trudno jest zaksięgować niektóre wpłaty czy wypłaty. Konto firmowe, na którym nie ma żadnych prywatnych transakcji, jest również łatwiejsze w obsłudze. Można bowiem bez problemu robić bilanse wydatków i przychodów i na tej podstawie tworzyć dalsze plany finansowe i biznesowe. Prywatne transakcje mogą bowiem zaburzać obraz wydatków ponoszonych w związku z prowadzeniem działalności.

Dobre konto firmowe warto wybierać przy wsparciu porównywarki ofert

Zawsze warto więc mieć oddzielne konto firmowe, które będzie służyło jedynie do celów związanych z prowadzeniem działalności. Przed wyborem dobrego konta dobrze jest sprawdzić aktualną ofertę banków i przekonać się, która z nich najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. Najlepsze konto firmowe z firmowybank.pl to doskonała porównywarka ofert kont firmowych, dzięki czemu w jednym miejscu można bez problemu sprawdzić sobie poszczególne parametry i opłaty.

Porównywarka zawiera zawsze aktualne i najświeższe informacje i jest zawsze aktualizowana, gdy na rynku bankowym pojawi się nowa oferta. Kont firmowych do wyboru jest naprawdę sporo. Każdy bank ma ich w ofercie co najmniej kilka lub kilkanaście rodzajów. Dlatego zawsze warto wybierać konto, które będzie odpowiadało rodzajowi prowadzonej działalności czy nawet wielkości firmy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *