Jakich informacji nie zamieszczać w CV?

tetiana-shyshkina-TswOPhWcrmQ-unsplashZa pomocą odpowiedniego CV możemy przyciągnąć uwagę pracodawcy, co zaowocuje zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Warto zadbać o to, by w CV nie pojawiły się niepotrzebne informacje, które obniżą naszą szansę na zatrudnienie.

Wyszukując oferty pracy na stronach takich, jak Pracuj.pl mamy możliwość aplikowania na wiele stanowisk. Nieodłącznym elementem procesu rekrutacji do danej firmy, jest odpowiednio wypełnione CV. W dokumencie musimy zawrzeć informacje dotyczące naszych danych osobowych, kontaktowych, wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Czego z kolei nie powinniśmy zamieszczać w CV?

Tworzysz CV? Tych informacji lepiej nie zamieszczaj

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym musimy zając się stworzeniem CV. Niektórzy robią to tuż po szkole średniej, by znaleźć zatrudnienie podczas wakacji, inni pierwsze CV tworzą dopiero podczas studiów. Nie ważne kiedy zdecydujemy się na wypełnienie dokumentu przedstawiającego naszą wartość na rynku pracy, ważne, by nasze CV było czytelne i przejrzyste dla pracodawcy. Jakich informacji nie należy zamieszczać w CV?

• Fałszywe informacje – nigdy nie warto kłamać w CV. Nie posiadasz dosłownie żadnego doświadczenia? Pomiń tę rubrykę, zamiast posuwać się do kłamstwa.
• Zbyt dużo szczegółów – w CV skup się na konkretach, daruj sobie szczegółowe rozpisywanie się o wykształceniu, doświadczeniu i sukcesach.
• Nie kłam na temat znajomości języka – znasz zaledwie podstawy języka? Nie wpisuj w CV, poziomu zaawansowanego. Gdy szef zada ci pytanie w danym języku, może zrobić się niezręcznie.
• Nie zamieszczaj informacji o tym, ile zarabiałeś w poprzednich miejscach pracy.

Chcąc zyskać pewność, że nasze CV jest zgodne z przyjętymi zasadami, wypełnij je według szablonów zamieszczonych w internecie, w ten sposób zyskasz pewność, że nie popełniłeś żadnego błędu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *