Jaki personel medyczny powinien zatrudniać dom opieki?

opieka

Całodobowa opieka

Członkowie rodziny osoby w podeszłym wieku, która nie jest w stanie sama o siebie zadbać, często rozważają możliwość umieszczenia jej w specjalnym ośrodku, gdzie będzie miała zapewnioną całodobową opiekę. Rodzina, która decyduje się na taki krok, chce mieć pewność, że dom opieki zapewni seniorowi komfort fizyczny, umysłowy i duchowy oraz profesjonalną pomoc medyczną. Przy wyborze domu opieki warto wziąć pod uwagę przede wszystkim warunki, jakie w nim panują oraz to, jaki personel medyczny zatrudnia dana placówka.

Personel medyczny

Personel medyczny zajmujący się osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi to przede wszystkim lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci oraz rehabilitanci. Powinni mieć oni odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie w pracy z osobami starszymi. Bogatym doświadczeniem w opiece nad osobami w podeszłym wieku wyróżnia się Prywatny Dom Opieki Nestor, zlokalizowany  w miejscowości Wojszczyce koło Łomianek pod Warszawą. Od ponad 14 lat placówka zapewnia opiekę osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Szczegóły oferty ośrodka znajdują się na stronie internetowej domopiekinestor.pl.

Dom opieki Nestor

Celem Domu Opieki Nestor jest zagwarantowanie pensjonariuszom poczucia bezpieczeństwa, opartego na zaufaniu, szacunku oraz świadomości, że jest się szanowaną oraz wartościową osobą. Takie podejście do pensjonariuszy mają wykwalifikowane opiekunki i pielęgniarki, które są do ich dyspozycji przez całą dobę. Również lekarze, fizjoterapeuci i masażyści traktują seniorów z szacunkiem i godnością. Starania personelu służą stworzeniu miejsca bezpiecznego, pełnego ciepła i zrozumienia dla osób samotnych i chorych, cierpiących np. na chorobę Alzheimera czy demencję starczą.

Predyspozycje osobowościowe

Pracownicy domów opieki powinni być nie tylko kompetentni i doświadczeni w opiece nad osobami starszymi, ale również mieć odpowiednie predyspozycje osobowościowe do pracy w tego typu placówkach. Praca w ośrodkach, gdzie przebywają często osoby niesamodzielne, wymaga dużego zaangażowania i stałej gotowości pomocy, dlatego też pracownik domu opieki powinien wykazywać się cierpliwością i empatią wobec drugiego człowieka. Osoba opiekująca się pensjonariuszami domu opieki powinna być życzliwa i opanowana oraz powinna lubić swoją pracę, która z pewnością nie należy do łatwych. Powinna też dobrze czuć się w domu opieki i współtworzyć rodzinną atmosferę, jaka tam powinna panować. Do zadań takiej osoby należy poznanie i uwzględnianie indywidualnych potrzeb każdego pensjonariusza. Stąd potrzeba zaangażowania w wykonywaną pracę, aby nie zapominać o tym, czego wymaga opieka nad daną osobą.

Domem opieki, w którym najważniejsze są życzliwość i serdeczność i w którym pracuje wykwalifikowany personel medyczny, charakteryzujący się nienagannym stosunkiem do mieszkających tam seniorów, jest Prywatny Dom Opieki Nestor pod Warszawą. Ośrodek zapewnia codzienny nadzór lekarski, całodobową opiekę pielęgniarską oraz możliwość zabiegów rehabilitacyjnych, a także komfortowe warunki pobytu w budynku przystosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje dotyczące oferty placówki oraz rezerwacji miejsca udzielane są telefonicznie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego, umieszczonego na stronie internetowej domopiekinestor.pl.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *