Jaka koronka najlepsza do projektów bielizny DIY?

oto praca prostylNie ma nic bardziej klasycznie eleganckiego niż bielizna koronkowa. Koronka sama w sobie, w połączeniu z tkaniną koordynującą lub jako nakładka, dodaje romantycznego charakteru każdej odzieży. Delikatna, elastyczna koronka to jedna z propozycji, jakie ma każdy solidny producent koronek – sprawdź tutaj http://www.prostyl.com.pl/produkty/hurtownia-haftow-gipiur aby się o tym przekonać.

Koronkowa bielizna – podpowiedzi dla krawcowej

Każda hurtownia gipiur i koronek przekonuje nas, iż dostępne są niezliczone rodzaje koronek, od delikatnej koronki chantilly do cięższej gipiury. W tym tekście będziemy pisać bardziej ogólnie o niektórych podstawowych koronkach, aby asortyment który oferuje hurtownia haftów był nawet dla początkujących szwaczek nieco bardziej zrozumiały. Chociaż do produkcji bielizny można użyć prawie każdego rodzaju koronki, warto zapoznać się z formą najczęściej używaną aby mieć większą pewność, że proces zakończy się sukcesem.

Praca z koronką jest znacznie mniej skomplikowana niż się wydaje, ale jest kilka wskazówek i sztuczek, które ułatwią uszycie z niej bielizny. Zacznij od sprawdzenia, która hurtownia haftów do bielizny oferuje elastyczną koronkę – gdyż taka do bielizny nadaje się najlepiej.

Rodzaje elastycznej koronki

Rozciągliwe koronki występują w różnych gramaturach i gęstościach, zwykle są dość lekkie i takie są najlepsze, jeśli chodzi o ich zastosowanie względem bielizny. Z tego powodu mogą być podatne na rozrywanie wzdłuż szwów lub tworzenie się małych otworów w delikatnej siatce, dlatego ważne jest sprawdzić, co producent gipiur i elastycznych koronek ma do powiedzenia na temat oferowanej jakości.

Równocześnie elastyczna siatka dodaje pewnej stabilności szwom, a jest szczególnie przyjemna w przypadku biustonoszy i majtek o wyższej talii. Podszycie z tkaniny w ten sposób tworzy mocniejszą bieliznę, która nadal zachowuje subtelną delikatność koronki.

Elastyczna koronka z siateczką zapewniająca stabilność

Z użyciem takiej koronki wystarczy wyciąć wzór z koronki i siatki. Następnie należy połączyć oba kawałki materiału za pomocą długiego zygzakowatego ściegu, upewniając się, że prawa strona koronki jest skierowana na zewnątrz. Od tego momentu konstrukcja odzieży jest dokładnie taka sama! Przekonasz się, że cienkie, rozciągliwe koronki są znacznie łatwiejsze w obsłudze, gdy są wsparte siatką.

Do produkcji bielizny można też kupować taśmy z koronki, pamiętając że szerokość wymagana dla niektórych rodzajów bielizny będzie się różnić w zależności od wzoru. Zwróć szczególną uwagę na motyw koronki: niektóre mają symetryczne wzory, podczas gdy inne mają wzór kierunkowy.

To ważne, bowiem symetryczne wzory są łatwe do krojenia. Po prostu wystarczy złożyć koronkę, upewniając się, że wzory wyrównują się równomiernie i można przystąpić do cięcia kawałka wzoru. W przypadku wzoru kierunkowego proces może być nieco trudniejszy. W takich przypadkach musisz odciąć kawałek koronki na tyle długi, aby uwzględnić wybrany kawałek wzoru, tworząc idealnie lustrzane elementy.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *