Jaką hulajnogę elektryczną wybrać do miasta?

scooter-3571271_640

Hulajnogi elektryczne coraz częściej pojawiają się na ulicach miast, nie tylko jako cześć zintegrowanego systemu wypożyczania tych pojazdów elektrycznych, ale także jako środek lokomocji każdego z nas. Jeśli więc jesteś jeszcze przed wyborem pojazdu, który może pozwolić Ci na ominięcie korków w drodze do szkoły czy pracy, to pamiętaj, żeby odpowiednio wybrać swoją hulajnogę do miasta. Jak to zrobić?

Dlaczego hulajnoga elektryczna do miasta?

Jest wiele pojazdów, także elektrycznych, które nadają się jako środek transportu miejskiego. Dlaczego właśnie hulajnoga elektryczna miałaby mieć przewagę? Przede wszystkim jest pojazdem mobilnym. Można nią łatwo przejechać między przechodniami i blisko różnych przeszkód terenowych na chodnikach, na przykład koszy na śmieci. To zupełnie inny sposób przebijania się przez miasto niż na rowerze.

Po drugie jest to środek transportu szybki i zwinny. Rozwijane prędkości być może nie są bardzo duże, ale 25 km/h, jakie większość hulajnóg jest w stanie rozwinąć, na przykład Xiaomi MiJia M365,to wystarczająca prędkość, by sprawnie i szybko przemieszczać się po całym mieście. Dzięki temu można bardzo szybko znaleźć się w biurze czy z powrotem w domu i nie być uzależnionym od komunikacji miejskiej.

Po trzecie ekologia, czyli to, że hulajnogi są zeroemisyjne. Dzięki temu nie masz problemu z dojazdem do pracy czy powrotem do domu, a jednocześnie dbasz o środowisko i nie zanieczyszczasz powietrza, gdyż hulajnoga bazuje na silniku elektrycznym. Dodatkowym plusem hulajnogi jest także jej rozmiar i stabilność jazdy. Złożony pojazd z powodzeniem może być przechowywany w pracy czy w domu, a stabilność jest nieporównywalnie większa niż na desce.

Podstawowe cechy hulajnogi miejskiej – wygoda jazdy

Aby dobrze zrozumieć, jaką hulajnogę warto wybrać do miasta, trzeba pamiętać o tym, co sprawia, że dana hulajnoga dobrze się prowadzi. To bardzo ważna cecha, ponieważ polskie chodniki nie są proste i gładkie, a w związku z tym komfort jazdy jest kluczem. Hulajnoga powinna mieć więc dość duże koła, które będą lepiej amortyzowały niskie krawężniki, kostkę brukową czy nierówności chodnikowe. Im większe koła, tym wyżej stoisz, więc i ogląd tego, gdzie jedziesz jest lepszy.

Jeśli chodzi o komfort, to bardzo ważne jest, by mieć pomysł na zawieszenie. Część hulajnóg ma je na wyposażeniu, inne, np. te, które mają pompowane koła, są stabilne same w sobie i nie ma problemu z wybieraniem przez nie nierówności na drodze. Wszystko zależy oczywiście od konstrukcji, jednak trzeba pamiętać, że właśnie praca zawieszenia może dać ci przyjemną jazdę.

Jeśli chodzi o wygodę, mamy jeszcze kwestię podestu. Musi być stabilny i odpowiednio długi i szeroki, by dwie nogi wygodnie na nim się zmieściły. Tutaj także kwestią jest jakość podestu, czyli dzięki czemu nie będzie on ślizgał się pod nogami. Poza tym warto zwrócić uwagę na takie hulajnogi, które wyraźnie umożliwiają wyczuć pod stopą koniec podestu.

Niezwykle ważny zasięg dla każdego pojazdu elektrycznego

Drugie zagadnienie to zasięg. Wiele hulajnóg elektrycznych to modele szybkie i dobrze przyspieszające, ale na krótko. Gdy tylko osłabnie bateria i zasięg się kurczy, przestają być właśnie takie zwinne. Warto więc postawić na hulajnogę dobrze przyspieszającą, ale i pozwalającą na pokonanie tych 18-20 km przynajmniej. Takim modelem jest na przykład Xiaomi MiJia M365.

Trzeba jednak pamiętać, że obok zasięgu istotne jest ładowanie. Jeśli możesz wyjąć baterię i włożyć inną, ładowanie jest prostsze, choć często są to baterie z mniejszym zasięgiem i sposobem działania. Jeśli jednak chodzi o Baterie zamontowaną na stałe w hulajnodze, warto jednak mieć gdzieś w pracy miejsce, w którym przed powrotem będzie można ją podładować.

Kwestie mobilności nie tylko w jeździe

Jeszcze jeden aspekt, na który warto zwrócić uwagę, to wygląd w znaczeniu praktycznego przenoszenia. Chodzi tu na przykład o wagę, by nie przekraczała 15 kg, gdyż wówczas być może jej zasięg (najczęściej baterie są najcięższe) będzie o wiele większy, ale co z tego, skoro nie będzie można jej wnieść do domu na drugie piętro. Ważne także, by mimo wszystko była w stanie uradzić te 140 kg bez wielkich spadków mocy.

Obok wagi warto popatrzeć na hulajnogę, np. Xiaomi MiJia M365, która będzie się szybko, łatwo i skutecznie składała. Dzięki temu stworzy odpowiednią rączkę do noszenia i będzie o wiele łatwiejsza w użyciu nie tylko w pracy czy domu, podczas stanu spoczynku, ale także w komunikacji miejskiej, z którą hulajnogi mogą współpracować. Trzeba więź zadbać o właściwą mobilność także w tym względzie.

Nie wiesz, jaką hulajnogę wybrać do miasta? Sprawdź!

To podstawowe kwestie, które trzeba mieć pod uwagą przy wyborze hulajnogi elektrycznej do miasta. Oczywiście nie wszystkie, bo i wygląd się liczy, i jakość wykonania, zwłaszcza, gdy dojazd do pracy jest nieco bardziej wymagający, jednak to właśnie komfort jazdy, zasięg oraz mobilność pojazdu są niezwykle ważne.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *