Jak znaleźć pierwszą pracę?

background-cellphone-close-up-1376863Z reguły pierwsza praca, jaką znajdujemy, ma stanowić źródło dochodu przeznaczonego na pokrycie rachunków i drobnych wydatków. Ważne jednak, aby jej poszukiwania rozpocząć w jak najbardziej profesjonalny sposób. Pozwoli nam to w przyszłości płynniej poruszać się po rynku pracy oraz poznać własne możliwości.

Znajomości i koneksje

Najprostszym, a zarazem najczęstszym sposobem zdobycia pracy jest zapytanie o nią wśród rodziny i znajomych. Metoda ta pozwala bardzo często ominąć proces rekrutacji i wywalczyć sobie najlepsze stanowisko już na starcie kariery. Oczywiście sprawdza się to najlepiej w przypadku, jeżeli sami obracamy się w kręgach biznesowych. Wówczas prawdopodobieństwo, że np. dalsza rodzina prowadzi przedsiębiorstwo bądź przyjaciel ma wakat w swojej firmie jest większe.

Staże i praktyki

Bezpłatne lub częściowo płatne staże oraz praktyki to dobry sposób na start w firmie bądź przedsiębiorstwie. Oferty dotyczące poszczególnych programów stażowych znaleźć możemy na stronach internetowych uczelni wyższych bądź bezpośrednio na witrynach pracodawców, którzy nas interesują. Z poziomu praktyk bądź stażu o wiele szybciej i łatwiej dostać pierwszą pracę. Trzeba jednak uważać na powszechnie akceptowany trend braku wynagrodzenia. Udział w stażu czy praktykach, niezależnie na jakim stopniu zaawansowania w strukturę firmy przebiega, powinien być opłacany.

Portale z ogłoszeniami

W obecnych czasach niepodzielnej władzy Internetu to właśnie tam najszybciej i najłatwiej znajdziemy pracę. Portale z ogłoszeniami wręcz puchną od ofert pracy z najróżniejszych branż. Jednym z takich portali jest Pracuj.pl, na którym pojawiają się dziesiątki tysięcy ofert pracy z każdego zakątku Polski. Witryna z ofertami pracy posiada szereg udogodnień, m.in. możliwość przechowywania CV oraz liczne narzędzia filtrujące wyniki wyszukiwania. Poruszanie się po tego typu portalach jest bardzo łatwe i intuicyjne. Co więcej, wiele portali posiada opcję zdolną już na samym początku odsiać pewną ilość ofert pracy, dostosowując je do wymagań osoby początkującej w danej branży.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *