Jak zacząć – porady dla początkujących web designerów.

Od czego zacząć udany projekt stron www? Najlepszym miejscem na rozpoczęcie jest… początek! Zwłaszcza, że w pułapkę nieudanych projektów jest łatwe, kiedy jesteś nowy. Rozpoczęcie właściwej drogi często okazuje się kluczowe dla powodzenia każdego, kolejnego projektu. Jest wiele rzeczy, które należy rozważyć właśnie na początku.

student-849816_960_720

Pamiętaj przede wszystkim, aby właściwie zacząć. Tak często zdarza się nam odkładać te wstępne kroki i rozważania, i od razu przejść do sedna. Niezależnie od tego, czy nie wiemy, gdzie i jak zacząć, czy też jesteśmy przytłoczeni liczbą kroków na początku, spokojnie. Próbujemy wszystko omówić, zanim przejdziemy do przodu, aby przetestować nabyte umiejętności.

Projektowanie stron www – jak zacząć?

Dla wielu w środowisku projektantów, jedynym sposobem na rozpoczęcie projektu jest odłączenie się od komputera i przejście do trybu analogowego. Pióro i papier są popularnym podejściem na wczesnych etapach projektu i zapewniają odświeżającą, skupioną perspektywę. Jeśli aplikacje komputerowe wyjdą ze swoimi dodatkami wcześnie, możesz nie wiedzieć, od czego zacząć, a nawet być przytłoczony ogromem możliwości. Nagle zamiast skupiać się na zdjęciach, które chcesz wykorzystać do sprzedania pomysłu, negocjujesz techniki i ulepszenia, a zdjęcia zostają przeniesione do roli drugorzędnej, co niekoniecznie będzie miało dobry wpływ na tworzenie stron www.

Dlatego:

  • Zacznij od pióra i papieru, a nie myszy i klawiatury.

  • Najlepsze pomysły rodzą się na papierze.

  • Zawsze zaczynaj od ołówka i pustej kartki papieru. To najlepszy sposób na uzyskanie najlepszych projektów.

Zapomnij o komputerze Mac, komputerze i aplikacjach i zacznij od papieru z ładnym naostrzonym ołówkiem. Zawsze rozpoczynaj projekty na papierze. W szkicowaniu jest moc. Naszkicowanie pomysłów na początku projektu może naprawdę pomóc w stworzeniu dobrego projektu. Wykonuj szkice na papierze, a nie w oprogramowaniu do projektowania również po to, aby nie ograniczać swoich pomysłów do obecnych możliwości technologicznych.

Mało argumentów, aby zacząć klasycznie?

Wyłącz komputer i wróć do podstaw – oczywiście nie da się wykonać wszystkich, pierwszych szkiców sporządzonych przy użyciu staromodnego pióra i papieru, ale na pewno łatwiej jest zacząć. Zwróć się do oprogramowania tylko wtedy, gdy wiesz dokładnie, co masz zamiar zrobić. Przy okazji też możesz od razu zapisywać funkcjonalność tego, co próbujesz zbudować.

Ustalenie terminów

Rozpoczynając projekt, zwróć szczególną uwagę na terminy. Wielu z branży przyznaje, że z jakiegokolwiek powodu nie zwracają uwagi na terminy, które zostały ustalone – zwykle przez klienta i na podstawie konkretnych potrzeb. Niestety jest to słabo widoczne w branży jako całości, a nie tylko na osobach, które decydują się ignorować terminy. Uznanie umowy ma więc znaczenie poza samym projektem.

Oczywiście, my, projektanci, nie powinniśmy niepotrzebnie stresować się, pozwalając, aby terminy pozostawały jako jedyny priorytet, ale też nie powinniśmy ignorować żądanych ram czasowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *