Jak zabezpieczyć powierzchnie magazynowe przed wilgocią w Twojej firmie?

wall-stains-21

Wilgoć – skąd to się bierze? Powodów jest wiele i powody mogą być różne – lecz niewątpliwie zarówno magazyn, znajdujące się w nim narzędzia i sprzęty, jak również nasze zdrowie może cierpieć z tego powodu. Dobrze jest zanim zacznie się zabezpieczać dane pomieszczenie przed działaniem wilgoci – dowiedzieć się jakie mogą być przyczyny jej obecności, wszakże – chcąc walczyć z wrogiem musisz go w pierwszej kolejności poznać.

Wilgoć – przyczyny

Jedną z najczętszych niewątpliwie jest ta leżąca już u podstaw – chodzi o wadliwe wykonanie izolacji w pomieszczeniu mieszącym magazyn. Jeśli ściany są ocieplone w niedostateczny sposób bądź też rynny w okolicy magazynu są uszkodzone – również możemy mieć do czynienia z takim problemem. Nieszczelne okna także są nierzadkim powodem obecności wilgoci w pomieszczeniach magazynowych. Wynika to z tego, że wilgoć się tam kondensuje, a już szczególnie wtedy gdy mamy do czynienia z wadliwą wentylacją.

Co jest nam potrzeebne?

Chcesz się zabezpieczyć w odpowiedni sposób? Zanim przejdziesz do zabiegów prewencyjnych będziesz musiał wyposażyć się w kilka niezbędnych narzędzi, jak np. Silikon, wałek malarski, szczotka, odkurzacz, szpachelka itp itd

Masz w magazynie drewniane elementy? Zacznij od nich!

Powód: ten materiał wydaje się najbardziej podatnym na działanie wilgoci. Co się dzieje z drewnem gdy wilgoć go zaatakuje? Zaczyna butwieć, gnić, tworzy idealne środowisko do rozwoju wszelakich jak też oczywiście pleśni. A więc jeśli masz jakiekolwiek drewniane elementy w swoim magazynie – musisz je przed tym chronić, a więc porządnie zaimpregnować i polakierować. Jeśli chodzi o samą impregnację wykonaj ją dowolnie za pomocą pistoletu natryskowego bądź pędzla – nie dość, że zabezpieczysz je przed drewnem to jeszcze przy okazji możesz poprawić wygląd magazynu. Niegłupim pomysłem jest też skorzystanie ze specjalnych farb ochronnych oferowanych przez niektórych z producentów.

A co z murami?

No właśnie – jeśli magazyn to często i mury. Jak je zabezpieczyć przed negatywnym działaniem wilgoci? Przyda się potraktowanie ich bezbarwnym impregnatem do muru. To dzięki niemu na ścianie utworzy się solidna powłoka przeciwwilgociowa. Aby to zrobić szybko, wygodnie i dokładnie skorzystaj z pistoletu natryskowego.

Przepona wodochronna to kolejny ciekawy pomysł jeśli chodzi o zabezpieczenie pomieszczeń magazynowych. Jeśli będziesz stosować farby – stosuj tyko te wodoodporne, bowiem one potrafią zatrzymać wilgoć tak, by nie przedostała się wewnątrz ścian.

Jednak jeśli mimo tych wszystkich zabiegów będziecie mieć problem z wilgocią czy nawet pleśnią bądź grzybami to powinniście się zgłosić po profesjonalną pomoc. Fachowe firmy takie jak http://uslugi-karaczan.pl/ wiedzą jak solidnie i skutecznie podejść do zadania usunięcia tych problematycznych substancji na terenie dowolnych pomieszczeń magazynowych. Nie czekajcie z tym aż magazyn będzie w bardzo złym stanie. Im szybciej się z tym uporacie – tym lepiej i zdrowiej. Naprawdę tutaj chodzi także o nasze zdrowie, stąd nie można tego ignorować.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *