Jak wypłacić bitcoin?

bitcoin-cash-bitcoin-story

Rok 2009 był przełomowy dla rynku internetowego. To właśnie wtedy powstała możliwość płatności pieniędzmi wirtualnymi. Bitcoiny są walutą, która początkowo nie odnosiła zbyt dużych sukcesów. Niskie notowania świadczyły o szybkim końcu tego odkrycia. Nagły zwrot sprawił, że obecnie jest to jedna z najpopularniejszych monet online.

Mimo, że temat jest jeszcze świeży to w obiegu jest mnóstwo informacji, które ułatwiają rozpoczęcie inwestycji przy użyciu tego rodzaju walut. Brak materialnego odpowiednika nie utrudnia dokonywania nią płatności. Nie jest to jednak zbyt rozpowszechniona metoda opłacania transakcji, a jest to spowodowane głównie wysokimi kosztami związanymi z koniecznością szkoleń pracowników, a także zakupem dodatkowych sprzętów.

Osoby chcące rozmnażać swoje oszczędności poprzez inwestycje w bitcoiny powinny rozpocząć od zakupu kryptowaluty. Możliwości pozyskania monet jest wiele. Do  najbardziej obleganych metod zalicza się:

 • kantor – szybki lecz kosztowny sposób zakupu
 • giełda – opłacalne warunki zakupu, niskie ceny
 • użytkownicy i ich kopalnie – w oparciu o jawne oferty inwestorzy dokonują wyboru
 • mining – proces tworzenia waluty, warunkiem koniecznym jest posiadanie sprzętu, który umożliwi prace mocno wydajnych procesów

Posiadanie bitcoinów niesie za sobą wiele zalet i korzyści. Nie każdy wie, że Bitcoin wypłata z bankomatu jest możliwa i nie jest to wcale skomplikowany proces.  W większości przypadków jest adekwatny do tradycyjnej wypłaty gotówki. Istnieje wiele instrukcji, które objaśniają „jak wypłacić bitcoin?” – jest to duże udogodnienie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kryptowalutami. Operacje wypłaty, wpłaty czy przelewu umożliwiają następujące placówki:

 • SkyCash
 • poczta polska – możliwość dostarczenia gotówki bezpośrednio do domu
 • przelewy zPay.pl
 • tradycyjne przelewy bankowe – charakteryzujące się szybkim czasem przepływu

Do pozostałych zalet waluty internetowej wlicza się brak regulacji ze strony instytucji finansowych, a także bezproblemowe opłacanie rachunków bądź doładowywanie konta telefonu.

1 komentarz do “Jak wypłacić bitcoin?

 1. Kaszana
  13 marca 2018 at 08:03

  Warto jeszcze wspomnieć w artykule czym jest portfel Bitcoin. Od tego bym w zasadzie zaczął :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *