Jak wypłacić bitcoin?

bitcoin-cash-bitcoin-story

Rok 2009 był przełomowy dla rynku internetowego. To właśnie wtedy powstała możliwość płatności pieniędzmi wirtualnymi. Bitcoiny są walutą, która początkowo nie odnosiła zbyt dużych sukcesów. Niskie notowania świadczyły o szybkim końcu tego odkrycia. Nagły zwrot sprawił, że obecnie jest to jedna z najpopularniejszych monet online.

Mimo, że temat jest jeszcze świeży to w obiegu jest mnóstwo informacji, które ułatwiają rozpoczęcie inwestycji przy użyciu tego rodzaju walut. Brak materialnego odpowiednika nie utrudnia dokonywania nią płatności. Nie jest to jednak zbyt rozpowszechniona metoda opłacania transakcji, a jest to spowodowane głównie wysokimi kosztami związanymi z koniecznością szkoleń pracowników, a także zakupem dodatkowych sprzętów.

Osoby chcące rozmnażać swoje oszczędności poprzez inwestycje w bitcoiny powinny rozpocząć od zakupu kryptowaluty. Możliwości pozyskania monet jest wiele. Do  najbardziej obleganych metod zalicza się:

 • kantor – szybki lecz kosztowny sposób zakupu
 • giełda – opłacalne warunki zakupu, niskie ceny
 • użytkownicy i ich kopalnie – w oparciu o jawne oferty inwestorzy dokonują wyboru
 • mining – proces tworzenia waluty, warunkiem koniecznym jest posiadanie sprzętu, który umożliwi prace mocno wydajnych procesów

Posiadanie bitcoinów niesie za sobą wiele zalet i korzyści. Nie każdy wie, że Bitcoin wypłata z bankomatu jest możliwa i nie jest to wcale skomplikowany proces.  W większości przypadków jest adekwatny do tradycyjnej wypłaty gotówki. Istnieje wiele instrukcji, które objaśniają „jak wypłacić bitcoin?” – jest to duże udogodnienie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kryptowalutami. Operacje wypłaty, wpłaty czy przelewu umożliwiają następujące placówki:

 • SkyCash
 • poczta polska – możliwość dostarczenia gotówki bezpośrednio do domu
 • przelewy zPay.pl
 • tradycyjne przelewy bankowe – charakteryzujące się szybkim czasem przepływu

Do pozostałych zalet waluty internetowej wlicza się brak regulacji ze strony instytucji finansowych, a także bezproblemowe opłacanie rachunków bądź doładowywanie konta telefonu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Jak wypłacić bitcoin?

 1. Kaszana
  13 marca 2018 at 08:03

  Warto jeszcze wspomnieć w artykule czym jest portfel Bitcoin. Od tego bym w zasadzie zaczął :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *