Jak wynagrodzić pracownikom zaangażowanie w projekt? Kilka sprawdzonych pomysłów

1 (3)

Przedsiębiorcy, właściciele zarówno małych, jak i nieco większych przedsiębiorstw mają świadomość, jak ważną rolę w przedsiębiorstwie pełni rzetelny, doceniony pracownik. Patrząc na przedsiębiorstwa organizujące różne zlecenia wiedzą, że w dużej mierze to właśnie pracownicy odpowiadają za sukcesy firmy.

Dlatego też każdy firmowy sukces jest świętowany wraz z pracownikami, którzy zostają nagradzani za dobrze przeprowadzane projekty. Obecnie jednak premie uznaniowe coraz częściej oferowane są w formie poza gotówkowej. Sprawdźmy więc, jaka forma premii jest ostatnio na topie i co najbardziej cenią pracownicy.

Jak docenić pracownika?

Najczęstszą formą, z jaką kojarzy nam się premia, jest dodatkowa kwota, jaką pracownik otrzymuje od przełożonego do wypłaty. Coraz częściej jednak przedsiębiorcy stawiają na alternatywną formę nagrodzenia swojego pracownika, dzięki czemu otrzymuje on upominki różnego rodzaju. Chcąc docenić swojego pracownika w zaangażowanie w pracę można dać mu płatny dzień wolny, za zaangażowanie w wykonywane obowiązki.

Pracownik realizujący swoją pracę często po godzinach z pewnością ucieszy się z dnia wolnego, który umożliwi mu wypoczęcie po intensywnym czasie w pracy. Premia to uznanie za pracę w formie niefinansowej, dlatego też coraz częściej pracownicy otrzymują wszelkiego rodzaju bony, zaproszenia, paczki. Coraz częściej pracownicy otrzymują zaproszenie na wyjazd, często z masażami i usługami SPA. Dzięki takim wyjazdom pracownicy mają szansę na odpoczynek, zarazem czując się docenionymi za pracę. Masaże można również wykonać i dobrego rehabilitanta (np. www.c7med.pl) bez konieczności dalszych wyjazdów

Właściwa motywacja kluczem do sukcesu

Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że właściwe traktowanie i szacunek do pracownika owocuje sukcesami całego przedsiębiorstwa. Właśnie z tego powodu pracodawcy gratyfikują swoich pracowników w nieco bardziej atrakcyjny sposób. Wspólne wyjścia na obiad, do kina czy teatru, zaproszenia na zabiegi SPA to tylko niektóre ze sposobów wykorzystywanych przez przedsiębiorców. Dzięki takim wydawałoby się prostym pomysłom przeciętny pracownik czuje się doceniony, dzięki czemu ma większą chęć, żeby przychodzić do pracy i rzetelnie wykonywać swoje obowiązki.

Przykład z korporacji

Mniejsze firmy, zatrudniające niewielką ilość pracowników mają większą możliwość nagrodzenia swoich podwładnych w ciekawy sposób. Korporacje zatrudniające setki pracowników mają nieco trudniejszą sytuację, spowodowaną zatrudnieniem sporej ilości pracowników. Warto jest wziąć przykład z dużych firm, zatrudniających duże ilości pracowników. Tam motywacja oraz nagradzanie pracowników zaczyna się od niewielkich gestów, wprowadzających słodkie dni tygodnia czy nagradzanie za również mniejsze zasługi, także z przymrużeniem oka.

Dzięki temu przeciętny Kowalski czuje się doceniony nie tylko w przypadku realizacji dużych projektów, ale również podczas wykonywania prostych, codziennych obowiązków. Przedsiębiorca ma duże pole możliwości w sferze nagradzania swoich pracowników, tym samym motywując ich do pracy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *