Jak wygląda praca roznosiciela ulotek?


browse-1019916_640Praca w charakterze roznosiciela ulotek nazywana jest często kolportażem. Ta fachowa nomenklatura dotyczy głównie czynności związanych z przekazywaniem materiałów marketingowych i reklamowych. Kolportaż może odbywać się w kilku wariantach.

1. Rozdawanie ulotek na ulicy

Pierwszy wariant kolportażu dotyczy roznoszenia ulotek bezpośrednio na ulicy. Jest on najczęściej spotykany wśród ofert prcy zamieszczanych na portalach internetowych (m.in. Pracuj.pl). W takim przypadku zatrudniona osoba odbiera od pracodawcy bądź ze specjalnego punktu potrzebne materiały i udaje się we wskazane bądź upatrzone miejsce. Przeważnie są to skrzyżowania ulic o dużym natężeniu ruchu, wyjścia z galerii oraz przystanki komunikacji miejskiej. Pracownicy kolportażowi często otrzymują specjalny plecak bądź wózek, na którym składują zapas materiałów. Pomaga im to w szybkim przemieszczaniu się wraz z ulotkami. Niekiedy pracodawca zapewnia odpowiedni strój pracowniczy.

2. Rozklejanie ulotek

Roznosiciele ulotek, oprócz bezpośredniego wręczania materiałów, bardzo często rozklejają je na danym terenie. O ile we wsiach i niewielkich miasteczkach odbywać się to może bez utrudnień, o tyle w miastach wielu kolportażystów może spotkać się z problemami. Na zncznej ilości przystanków oraz tablic ogłoszeniowych widnieją zakazy rozklejania ulotek. W takim przypadku roznosiciele wkładają materiały bezpośrednio do skrzynek pocztowych, umieszczają za wycieraczkami samochodów bądź zostawiają w bramach domów.

3. Rozdawanie ulotek w ramach promowania

Wielu przedsiębiorców, zwłaszcza z branży klubowej, zatrudnia osoby do roznoszenia ulotek. W przypadku takich pracowników w zakres obowiązków wchodzi nie tylko rozdawanie odpowiednich materiałów marketingowych, ale również inne czynności. Należą do nich m.in. proponowanie przechodniom bonów do szybkiej realizacji, wskazywanie miejsc, gdzie można zrealizować bony, zachęcanie do odwiedzania wskazanego miejsca.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *