Jak wygląda praca osobistego trenera na siłowni? Co z zarobkami?

trener_personalny_trener_osobisty_www.pilates.org.pl_full

Trener osobisty jest obecnie coraz popularniejszą personą na rynku pracy. Od jakiegoś czasu można zaobserwować rosnącą popularność na zdrowy styl życia, a co za tym idzie, dietetycy i trenerzy personalni mają coraz więcej pracy. Jednak aby oferować usługi trenera personalnego należy uzyskać odpowiednie kwalifikacje i wybrać odpowiednią formę pracy w tej dziedzinie.

Licencja nie jest potrzebna

Aby zostać trenerem personalnym nie potrzeba żadnej specjalnej licencji, ale konieczne jest chociażby elementarne wykształcenie w tej dziedzinie. Zazwyczaj osoby przygotowujące się do pracy trenera personalnego same interesują się zdrowym stylem życia i posiadają wiedzę praktyczną, wymagającą teoretycznej podstawy. W sieci można znaleźć wiele szkół oferujących kursy i szkoły przygotowujące do zawodu trenera osobistego, tym samym predysponując do pracy w zawodzie. Cena takiego kursu oscyluje na poziomie około 1500 złotych, w zależności od szkoły i miejscowości, w której zamierzamy się kształcić.

Jakie możliwości dają nam uprawnienia do pracy w tym zawodzie?

Studio Tatuażu WarszawaNajczęściej miejsce pracy trenera osobistego znajduje się na siłowni. Do podstawowych obowiązków trenera osobistego należy profesjonalne doradztwo w kwestii doboru ćwiczeń. Wbrew pozorom jest to odpowiedzialne zajęcie, bowiem nieznajomość ćwiczeń i ich specyfiki może się skończyć nadwyrężeniami i obciążeniami stawów czy kręgosłupa. Dlatego ważny jest odpowiedni, odpowiedzialny dobór ćwiczeń w zależności od celu, jaki chce osiągnąć osoba ćwicząca.

Działalność poza siłownią

Trener personalny może również pracować na własną rękę, oferując swoje usługi indywidualnie, a nie na siłowni. W takim przypadku trener personalny może liczyć na wyższe zarobki, jednak pracując na własną rękę, a nie współpracując z siłownią należy posiadać odpowiednio wysoką pozycję na rynku, co zagwarantuje odpowiednio wysoką liczbę klientów.

Jak wygląda kwestia zarobków trenera personalnego?

Jeśli jest to trener pracujący w siłowni może liczyć na zarobki rzędu około 40% utargu. W takim przypadku zarobki trenera osobistego są niższe niż w przypadku jego indywidualnej pracy. Godzina pracy trenera osobistego, który pracuje indywidualnie, a nie jest pracownikiem siłowni kosztuje średnio 100, nawet do 160 złotych, co w miesięcznym zestawieniu daje między cztery, a nawet sześć tysięcy złotych miesięcznie.

Praca z klientem

Praca trenera osobistego jest warta uwagi nie tylko ze względu na wysokość zarobków, ale również możliwość pracy z ludźmi. Kreatywny trener może zaproponować trening w domu klienta, co jest szczególnie istotne dla osób ceniących sobie indywidualne ćwiczenia lub na świeżym powietrzu, co jest coraz popularniejszym trendem, widocznym zwłaszcza w dużych miastach. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się również e-treningi, oferowane często w sieci lub w prezencie z prasą o tematyce sportowej. Atutem takiej formy ćwiczeń jest możliwość indywidualnego wyboru miejsca i pory ćwiczeń, jednak taka forma ćwiczeń uniemożliwia korygowanie błędnej postawy ciała, co jest często spotykane w początkach ćwiczeń. Na rynku można spotkać również trenerów specjalizujących się w specjalnych formach ćwiczeń lub pomocy wąskiej grupie klientów, czego przykładem są trenerzy gwiazd.

Kurs przygotowawczy

Prace trenera osobistego łatwo zacząć – wystarczy odbycie krótkiego kursu, aby zacząć pracę w zawodzie. Jest to zawód idealny dla osób ceniących nie tylko sam zdrowy styl życia, ale również lubiących pracę z ludźmi. Warto jednak pamiętać, że praca ta wiąże się z odpowiedzialnością za ludzkie zdrowie- właściwie dobrane ćwiczenia mogą pozytywnie wpłynąć na formę, ale przeciążenie organizmu może skończyć się obciążeniami newralgicznych części ciała.

Warto nieustannie rozwijać swoją wiedzę w dziedzinie zdrowego stylu życia i pracować na swoją pozycję na rynku. Wówczas rośnie nasza możliwość pracy na własne nazwisko, przez co wzrośnie liczba naszych klientów, a co za tym idzie można liczyć na zadowalające zarobki. Ponadto siłownie oferują różne formy współpracy, co również daje potencjalnym pracownikom różne możliwości rozwoju zawodowego.

Artykuł przygotowano wspólnie z serwisem http://allsports.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Jak wygląda praca osobistego trenera na siłowni? Co z zarobkami?

  1. Aneta Dyczek
    22 czerwca 2016 at 09:51

    Miałem kiedyś karnet na siłownie Fitness24 na cały rok. Ale przechodziłem zaledwie 1 miesiąc :) Wiało nudą. Fakt, nie miałem trenera osobistego bo gdybym miał to może by mnie motywował w jakiś sposób. No ale cóż, było minęło :) Jedną rzeczą pozytywną z tej mojej przygody na siłowni była znajomość z pewnym magikiem od warzyw i owoców. Gościu robił sobie takie mikstury owocowo-warzywne, że dawały niezłego kopa jak się na bieżni biegało. Jakieś miksy pietruszki, selera, jabłek, brzoskwiń itp. Fajna sprawa, gościu robił mi zawsze taki mix. Potem już kupiłem sobie własna wyciskarkę (mogę polecić wyciskarkę Kuvingsa, najlepsza moc no i design. Ja kupiłem tutaj http://zdroweimarkowe.pl/13-kuvings) i sam wyciskam sobie mixy z owoców. Przed każdym wysiłkiem polecam pić taki soczek energetyczny, zastąpi najlepszego trenera ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *