Jak wybrać wkład kominkowy?

blaze-2178749_1280

Wybierając wkład kominkowy musisz przede wszystkim przeanalizować swoje potrzeby. Pod uwagę musisz również wziąć możliwości technologiczne jak i montażu w swoim domu. Jeżeli jesteś jeszcze na etapie projektu swojego domu – już teraz warto wkomponować w niego swój kominek. Jak prawidłowo wybrać wkład kominkowy?

Styl aranżacji pomieszczenia

Jest to pierwszy i w naszych czasach często główny czynnik, który decyduje o wyborze odpowiedniego wkładu kominkowego. Jeżeli jesteś na etapie budowy swojego wymarzonego domu musisz dokładnie przemyśleć styl w jakim chcesz urządzić wnętrze gdzie będzie znajdował się Twój kominek. Jeżeli preferujesz rozwiązania nowoczesne i liczy się dla Ciebie minimalizm, ale jednocześnie chcesz się cieszyć ciepłem domowego kominka – świetnie sprawdzi się tutaj wkład stalowy. Stal jest łatwa w obróbce co pozwala na osiągnięcie estetycznych kształtów i gładkości. Takie rozwiązanie sprawi, że Twój nowoczesny kominek świetnie wkomponuje się w aranżację Twojego salony czy sypialni. Będzie subtelne, ale jednocześnie zauważalne. Idealne rozwiązanie do nowoczesnego mieszkania.

Jeżeli bardziej interesuje Cie rozwiązanie klasyczne – bardziej tradycyjne to tutaj dobrą opcją może okazać się wkład żeliwny. Jest on bardziej masywny i zdecydowanie mniej estetyczny od stalowego rozwiązania. Taki kominek będzie bardziej nawiązywał do tradycyjnych rozwiązań grzewczych naszych domostw. Jeżeli jesteś zwolennikiem takiego stylu – to wkład żeliwny na pewno Ci się spodoba.

Jeżeli jednak nie interesują Cię wkłady – możesz zdecydować się na kominek otwarty. Palenisko otwarte pozwala na dogrzanie konkretnego pomieszczenia, jednak jest to rozwiązanie nieefektywne. Duża część uzyskanego ciepła ulatnia się przez komin.

Funkcja wkładu kominkowego

https://www.ubezpieczeniemieszkania.plJeżeli zdecydowałeś się na odpowiednią aranżację swojego wkładu – teraz warto wspomnieć o funkcjach poszczególnych rozwiązań. Materiał żeliwny świetnie się nagrzewa i bardzo wolno, ale dobrze oddaje ciepło do otoczenia. Dzięki temu wysoką temperaturę można odczuwać na długo po wypaleniu drewna. W przypadku opcji stalowych – możliwości cieplne są zdecydowanie słabsze. Dlatego pełnią one rolę bardziej dekoracyjną, aniżeli grzewczą. Dlatego często wnętrze takiego wkładu wykłada się specjalnymi materiałami, które mają dobre właściwości akumulacyjne ciepła. Świetnie prezentują się te wkłady kominkowe.

Dla niezdecydowanych istnieje jeszcze pośrednia opcja wkładów stalowo-żeliwnych. Tutaj wykorzystanie są najlepsze cechy obydwu rozwiązań. Żeliwne palenisko świetnie gromadzi w sobie energię cieplną, a stalowa obudowa prezentuje najlepsze rozwiązanie estetyczne. Jeżeli stawiasz na rozwiązania funkcjonalne i jednocześnie dekoracyjne – wkład stalowo-żeliwny jest dla Ciebie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *