Jak w łatwy sposób powiększyć magazyn przedsiębiorstwa?

hala-nam

Większość dobrze rozwijających się przedsiębiorstw po jakimś czasie zaczyna mieć problemy z magazynowaniem swoich towarów. Przedsiębiorcom brakuje przestrzeni, którą mogliby zagospodarować i wykorzystać. Niestety budynki, hale, magazyny, nie są z gumy i nie jesteśmy ich w stanie w szybki i tani sposób powiększyć do rozmiarów nam odpowiadających. Jest jednak pewne rozwiązanie, które na pewno może ułatwić i wspomóc pracę w wielu przedsiębiorstwach.

Hala namiotowa – powiększamy przestrzeń użytkową.

Jeżeli w firmie brakuje przestrzeni na magazynowanie produktów, lub przestrzeni produkcyjnej to bardzo ciekawym i dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w halę namiotową. Taką halę można wynająć, choć w dłuższej perspektywie czasu może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie jej zakup. Z tego też powodu większość firm mających w swojej ofercie hale namiotowe, sprzedaje je. Nieliczni podejmują się wynajmu.
Hala namiotowa to nic innego jak wielka konstrukcja, przypominająca trochę namiot, która umożliwia wykorzystanie jej przestrzeni wedle zamysłu i zapotrzebowani firmy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które potrzebują w szybkim czasie i niskim kosztem powiększyć swoją przestrzeń produkcyjną, czy magazynową. Hala taka może mieć bardzo różne wymiary. Jest to dosyć wytrzymała konstrukcja, ponieważ jej szkielet wykonany jest ze stali galwanizowanej. Powłoka hali namiotowej to specjalne poszycie PCV, które jest solidne i odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne. Jeżeli doszłoby do uszkodzenia mechanicznego, to również istnieje możliwość naprawy takiego miejsca. Koszt budowy hali namiotowej uzależniony jest od wielu czynników. Zależny jest od wielkości, czyli szerokości i wysokości takiej konstrukcji. Dodatkowe opcje takie jak ilość dodatkowych okien, drzwi, bram wjazdowych, wszystko to składa się na koszt całkowity takiej konstrukcji. Cena, dlatego jest ustalana indywidualnie zależnie od wymagań klienta.

Wynajem hal namiotowych.

Możliwe jest również wynajęcie hali namiotowej. Korzystają z tego głównie osoby prywatne przy organizacji przyjęć takich jak wesela, komunie. Konstrukcje takie są dużo mniejsze od hal produkcyjnych, ich koszt nie jest wygórowany. Hale wynajmują również przedsiębiorcy, którzy pragną zorganizować imprezę firmową, a nie mają do tego odpowiedniego lokalu. Wynajęcie hali może być tańszą alternatywą od wynajęcia lokalu, a przy tym daje możliwość organizacji imprezy, która po części będzie odbywała się w plenerze, co jest niezwykłą atrakcją dla ludzi. Hale namiotowe sprawdzają się również podczas organizowania imprez komercyjnych. Wykorzystywane są przy targach ślubnych, czy uroczystościach regionalnych.

Firmy, które wynajmują hale namiotowe, zazwyczaj nie robią tego na okres krótszy jak dwa, trzy miesiące. Jest to spowodowane tym, że koszt montażu i demontażu takiej konstrukcji jest dość znaczny i musi się zwrócić w trakcie pobierania czynszu za wynajęcie hali. Koszt wynajmu jest uzależniony właśnie od okresu najmu, oraz wielkości hali namiotowej, którą pragniemy wynająć. Warto jednak wiedzieć, że im dłuższy jest okres wynajmu tym koszt miesięcznego czynszu będzie niższy. Warto zorientować się o orientacyjne koszty w kilku firmach specjalizujących się wynajmem takich konstrukcji, ponieważ nawet kilkuprocentowa różnica w cenie będzie znacząca przy kwotach, jakie kosztuje taka usługa.

Czy są inne sposoby na powiększenie przestrzeni przedsiębiorstwa?

Istnieją inne sposoby na powiększenie przestrzeni firmowej. Nie należą one jednak ani do tanich, a także nie są to szybkie sposoby na zwiększenie możliwości przedsiębiorstwa. Konstrukcje taką jak hala namiotowa można ułożyć w czasie od kilku dni do kilku tygodni. Wybudowanie hali ze standardowych materiałów na pewno w znaczącym stopniu zwiększy koszty takiego przedsięwzięcia, oraz będzie trwało znacznie dłużej. Jeżeli więc szukamy szybkiego, a zarazem w miarę oszczędnego sposobu na powiększenie przestrzeni dla funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa, to najlepszym rozwiązaniem są hale namiotowe.

Więcej o halach namiotowych można dowiedzieć się na stronie producenta: marplan.com.pl

Artykuł powstał we współpracy z Industrial

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *