Jak uświetnić odejście na emeryturę kolegi z pracy? Sprawdź te pomysły

151019-seniorgift-stock

Życie każdego z nas składa się między innymi z powrotów i rozstań. Tak jest też w przypadku pracy. Jedni przychodzą, drudzy odchodzą… Normalna kolej rzeczy. Jeżeli odchodzi z pracy ulubiony przez wszystkich kolega, warto uświetnić jego odejście. W jaki sposób? Przeczytajcie zatem.

Stefan idzie na emeryturę

Kiedy kolega Stefan oznajmia wszem i wobec, że idzie na emeryturę, aż chciałoby się zaśpiewać starą piosenkę biesiadną „Upływa szybko życie (…)”. Spędziliście z nim bowiem wiele lat w Waszej firmie i były to naprawdę wspaniałe lata. Stefan, chociaż Wasz przełożony pełną gębą, to wesoły i bardzo życzliwy człowiek, zawsze służył Wam dobrą radą i nie złościł się na Was dłużej niż pół dnia. Wszyscy doskonale wiecie, że będzie Wam go brakowało. Postanawiacie zatem po cichu, że to odejście musicie jakoś uświetnić. Wśród Was rozpoczęła się istna burza mózgów. Czas zacząć działać.

Huczna balanga

Jednym z ciekawych pomysłów, by należycie pożegnać kolegę z pracy, jest organizacja imprezy, która będzie połączona z tańcami. Wybierzcie jakiś lokal, gdzie można potańczyć, dokonajcie rezerwacji miejsc, zamówcie wcześniej jakiś posiłek i napoje, a na koniec wręczcie Stefanowi uroczyste zaproszenie na ten wieczór. Uwierzcie, że chociaż Stefan to twardy gość, zobaczycie w jego oczach łezkę wzruszenia.

Nastrojowo, uroczyście…

Jeżeli kolega Stefan nie należy to rozrywkowych facetów, nie tańczy i nie lubi hucznych imprez, możecie zorganizować mu bardziej kameralną imprezę. Tutaj Waszym zadaniem będzie znalezienie jakiegoś spokojnego lokalu, gdzie można zorganizować uroczystą kolację pożegnalną. Na tej kolacji możecie powspominać miłe chwile, które razem przeżyliście przez te wszystkie lata w Waszej firmie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Moc życzeń i prezentów

Jedną z miłych form pożegnania jest pamiątka od kolegów z pracy. Prezentów do wyboru jest cała masa. W obecnych czasach na rynku nie brakuje ciekawych ofert. Możecie zamówić np. grawerowaną statuetkę, gdzie napiszecie od siebie podziękowania za współpracę i życzenia na przyszłość. Kolejnym ciekawym prezentem jest album, gdzie za pomocą zdjęć możecie przypomnieć Stefanowi, jak to dobrze było Wam razem, gdy budowaliście wizerunek firmy. Miłym prezentem może być np. zamówienie pamiątkowego medalu z zabawnym tekstem, gdzie możecie np. napisać, że przyznajecie koledze „Złoty medal zasługi dla najlepszego Szefa”. Tekstów może być tyle, ile jest Waszych pomysłów. Wystarczy, że wybierzecie ten najlepszy. Jeżeli chcecie jednak bardziej poważne upominki, to kupcie zegarek, wieczne pióro z grawerem, elegancki krawat, czy też portfel (ciekawym pomysłem mogą też być kalendarze książkowe 2018). W tym zakresie ofert również nie brakuje.

A może wypad za miasto?

Jeżeli kolega Stefan jest miłośnikiem przyrody, lubi wędkowanie lub jest zapalonym działkowcem, to z pewnością ucieszy go organizacja spotkania na łonie przyrody, oczywiście pod warunkiem, że jest ciepło. Zimą ewentualnie możecie zorganizować kulig z ogniskiem. Ciepłą porą wybierzcie się na pożegnalnego grilla, czy też ognisko połączone np. z ciekawymi konkursami, czy też wędkowaniem (jeśli lubi on łowić ryby), a jeśli nie lubi, to może właśnie czas kupić mu wędkę, bo na emeryturze w końcu znajdzie czas dla siebie.

Na koniec pragnę zaznaczyć, iż zbieżność imion jest tutaj przypadkowa, gdyż każdego roku na emeryturę udaje się wielu takich Stefanów, ale nie każdemu z nich organizuje się miłe pożegnanie. Jeżeli staniecie właśnie w obliczu takiej sytuacji i na emeryturę będzie wybierał się Wasz super kolega, nie zapomnijcie mu o tym przypomnieć, że będzie Wam go brakowało i że warto pożegnać go tak, jak należy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *