Jak urządzić własne studio graficzne?

Design_Studio_MG_5109_1

Udało się – będziesz mieć własne studio graficzne. Wszystkie formalności zostały już załatwione, teraz pora znaleźć idealne miejsce na studio, w którym będziesz czuć się dobrze. Może to być zarówno wynajęta przestrzeń biurowa, jak również wyznaczony pokój w Twoim własnym domu – wszystko zależy od Ciebie i od tego w jakiej przestrzeni czujesz się najlepiej. Bez względu na to, które z tych miejsc wybierzesz musisz zwrócić uwagę na kilka punktów.

Odpowiednie miejsce

Zanim jednak do nich przejdziemy chcemy zauważyć jak ważne jest mądre podejście do wyboru miejsca. Pamiętaj, że studio w biurze może jawić się jako bardziej profesjonalne, natomiast oczywiście wiążą się z nim dodatkowe koszta. Musisz też brać pod uwagę to czy będziesz w swoim biurze jedynym pracownikiem czy też będziesz zatrudniał jeszcze inne osoby – to bardzo ważny aspekt.

Wracając jednak do samej lokalizacji miejsca, kilka najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać to:

  • Wygoda – czyli łatwość dojazdu do biura, co jest bardzo ważnym aspektem dla klientów.
  • Rozmiar – biorąc pod uwagę liczbę pracowników i ilość sprzętu wymaganego w studio graficznym musisz dokładnie określić wielkość przestrzeni, która będzie Ci niezbędna do odpowiedniej organizacji wnętrza.
  • Opłaty – czyli określenie tego na ile możesz sobie pozwolić tak, by oczywiście prowadzić firmę z zyskiem.

Urządzanie wnętrza

Uchwyty meblowe do szuflady, szafek, szafy, komody i innych mebli sklep regalka.plPo wybraniu odpowiedniego miejsca, z którego mam nadzieje będziesz zadowolony przychodzi czas na kolejny punkt – nie mniej ważny, ale wydaje się przyjemniejszy – tym bardziej z punktu widzenia grafika, który jak wiadomo jest kreatywną i artystyczną duszą. Mianowicie chodzi o samo urządzenie wnętrza. Tutaj musimy zwrócić uwagę na dwa aspekty – funkcjonalność i piękno. Jeśli chodzi o pierwszy aspekt należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • biuro (jak wyżej) musi być dostosowane do liczby pracowników i sprzętu, który musi się tam zmieścić
  • oświetlenie ma bardzo wielkie znaczenie, gdyż w dużym stopniu wpływa na efektywność pracy grafika
  • należy zadbać o ergonomiczne miejsce pracy – wszystko od krzesła po biurko czy szafki musi stwarzać jak najbardziej optymalne warunki do pracy
  • jakość, czyli zdecydowanie lepiej inwestować w lepszy sprzęt, aniżeli stawiać na coś taniego, w przypadku gdy nie masz dużego budżetu startowego możesz starać się o dotacje albo też kupować meble używane – często można dostać je w naprawdę świetnym stanie.

Teraz pora na piękno, czyli co brać pod uwagę by studio graficzne naprawdę robiło wrażenie. Kolorystyka przede wszystkim jest istotna. Zasady są takie, że nie może być nudno. Nawet lepiej pójść w drugą stronę i przesadzić w urządzeniu wnętrza aniżeli stworzyć nudną przestrzeń. Podobnie jak twoja strona internetowa, również i studio posiadane przez ciebie jest Twoją wizytówką. Fajnie też zrobić tak, by zachować pewną ciągłość konsekwencję w urządzaniu i strony sieci web i wnętrza studia. Klienci na pewno to zauważą i docenią.

Poza tym urządzając piękne, ciekawe, niebanalne biuro nie możesz tylko myśleć o tym, by zadowolić klienta i zrobić na nim wrażenie. Liczysz się również (a może przede wszystkim) ty sam. Dlaczego?Studio graficzne to twoje podstawowe miejsce pracy. Idąc tym tropem myślenia ważne jest by czuć się w nim dobrze. Mało tego – musi być to przestrzeń, która cię napełnia pozytywną energią, inspiruje, zachęca do twórczego myślenia. To jak to będzie wyglądać ostatecznie zależy tylko od Ciebie – sam znasz siebie najlepiej i wiesz jak to na ciebie działa. Zatem wykorzystaj tą znajomość samego siebie do urządzenia jak najlepszego studia. Oczywiście, jeśli nie będziesz jedynym pracownikiem powinieneś także wziąć pod uwagę preferencje innych.

Sprzęt potrzebny do pracy

Jeśli chodzi o urządzanie oczywiście nie można zapomnieć o sprzęcie – komputery, laptopy, plotery, drukarki czy nawet biurko do projektów albo tablica z pomysłową burzą mózgów, zapas ołówków, mazaków, kredek. To wszystko musi znaleźć swoje uporządkowane miejsce i tylko w takim studio graficznym faktycznie można czuć się naprawdę dobrze. Zatem trzymam kciuki za jak najlepszy design!

Autorem poradnika jak Studio Graficzne – Owocni.pl 
Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *