Jak taniej spłacać kredyt hipoteczny?

Pile of One Hundred Dollar Bills

Kredyty hipoteczne to jedne z najczęściej zaciąganych zobowiązań w Polsce, w dodatku rozliczanych w różnych walutach. W pewnym okresie wydawało się, że kredyty walutowe to znakomite rozwiązanie. Wzrost kursów walut sprawił, że kredyty walutowe stały się bardzo drogie.

Kiedy pojawiła się ustawa antyspreadowa banki zostały wręcz zmuszone do poszerzenia możliwości spłacania kredytów hipotecznych, szczególnie tych, które zaciągnięte zostały w obecnej walucie. Kiedy na bardzo niskim poziomie znajdował się frank szwajcarski, bardzo wiele osób zaciągało kredyt właśnie w tej walucie. Dzisiaj, kiedy sytuacja uległa bardzo dużej zmianie okazuje się, że niemal wszyscy szukają możliwości spłacania kredytu we frankach znacznie taniej. Na szczęście jest to możliwe, bowiem kredytobiorcy uzyskali możliwość wymiany waluty nie tylko w banku, lecz również w innych instytucjach, które oferują korzystniejszą wymianę i powodują, że koszty opłat są mniejsze oraz nie nadwerężają tak budżetu domowego. Najważniejszy jest fakt, że spłata raty zazwyczaj nie jest bezpośrednio związana z terminem wymiany waluty – dokładnie tak samo jest w przypadku miejsca dokonywania wymiany. Dlatego właśnie coraz większą popularnością cieszy się wymiana walut w kantorach internetowych.

Jak zmniejszyć ratę?

Najprostszym sposobem na zmniejszenie rat kredytu hipotecznego bądź jakiegokolwiek innego kredyt zaciągniętego w obcej walucie jest oczywiście poszukanie najbardziej konkurencyjnego kursu waluty. W taki sposób można zaoszczędzić od kilku do nawet kilkuset złotych (15 gr różnicy w kursie euro to przy kwocie 400 euro daje oszczędność 60 zł). Nie dziwi zatem fakt, iż coraz więcej zadłużonych korzysta z mozliwości, jakie oferują kantory internetowe – to one bowiem zachęcają potencjalnych klientów możliwością oszczędności, korzystając z minimalnych spreadów. Oprócz oszczędzenia pieniędzy, korzyści jest znacznie więcej – przede wszystkim oszczędza się czas. Nie trzeba bowiem marnować go na bieganie po różnych placówkach i porównywanie kursów, który przecież w każdej chwili może ulec zmianie, niekoniecznie w korzystna stronę. W sieci wszystko widać czarne na białym i decyzję można podjąć błyskawicznie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że pieniądze są przewalutowywane bardzo szybko – zazwyczaj cala transakcja nie trwa dłużej niż kilka godzin. Zawsze warto jest jednak sprawdzić, jak będzie wyglądać to w przypadku wybranego kantoru – mimo że podlegają one kontroli i zgody NBP, zdarza się, że szybkość ich działania pozostawia wiele do życzenia.

Kantory online – więcej korzyści

Ciekawostką dotyczą wielu kantorów online jest fakt, że nie zawsze niezbędne jest konto walutowe. Wiele kantorów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, mając świadomość jak bardzo istotny jest dla nich czas. W związku z tym oferują oni na przykład możliwość przelania pieniędzy wymienionych ze złotówek na franki od razu na rachunek bankowy beneficjenta np. we frankach. Oszczędza się nie tylko na kursie ale i na przelewie w walucie obcej.

Wymiana pieniędzy w kantorze to wygodne i bezpieczeństwo w jednym. Pieniądze ulegają przewalutowaniu w bardzo łatwy, szyki i bezproblemowy sposób. Zalety takiego rozwiązania dostrzega coraz więcej osób, które szukają oszczędności. Kto najczęściej korzysta z kantorów internetowych? Są to przedsiębiorcy prowadzący rozliczenia w walucie obcej, osoby wysyłające pieniądze do rodziny w Polsce, spłacający kredyty w walucie obcej, podróżujący za granicę (służbowo lub turystycznie).

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem SafeMoney.pl.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Jak taniej spłacać kredyt hipoteczny?

  1. Lansan
    28 października 2016 at 09:55

    Szybciej ale czy taniej? :) To też ważne. Z bezpiecznych metod tańszej spłaty to mogę polecić ten serwis http://konsolidacyjnyekspert.pl. Sporo tam porad na temat kredytów konsolidacyjnych itp. Może się komuś przyda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *