Nie każdy biznes kończy się sukcesem, ale każda w niego inwestycja – to ryzyko. Tak samo jeśli chodzi o nieruchomość – zainwestowało się w nią, miało się genialny plan, ale po prostu – coś poszło nie tak jak powinno… Co wtedy?
Wtedy warto jest wziąć pod uwagę opcję prywatnych kredytów i pożyczek, a w związku z tym, że jest niezwykle szeroka gama możliwości – także jeśli chodzi o zastaw nieruchomości. Najlepiej jednak zawsze odnieść się do firmy, która posiada wieloletnie doświadczenie – dzięki temu można mieć pewność, że przynajmniej tym razem pójdzie zgodnie z przewidywaniami. To dzięki temu cały proces pójdzie dużo szybciej, sprawniej i pewniej. Jeśli chodzi o finanse – to tylko perfekcjoniści są w stanie z tego dobrze się wywiązać.
Co ciekawe, z takiej oferty mogą skorzystać różni przedsiębiorcy – zarówno dużo, jak i małe firmy. Na takie wsparcie mogą także liczyć wszelkie start-upy. Niezmiennie szukając takich rozwiązań należy zwrócić uwagę na to, by móc korzystać z wysokiej jakości usług. Oprocentowanie również powinno znajdować się na satysfakcjonującym nas poziomie, zgodnie z aktualnymi możliwościami wszakże upadającej firmy. Na taką pożyczkę pod zastaw nie czeka się długo – zwykle odpowiedź trwa nie więcej niż 2 doby. Zwykle przyjaznym w takich sytuacjach oprocentowaniem jest to na poziomie0,8% miesięcznie, a jeśli chodzi o pożyczkę w ujęciu całkowitym to powinno być rzędu 2,5-3 % , co jest dość korzystnym rozwiązaniem.
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Dobrze, gdy korzysta się z formy nie wymagającej wymeldowania. Jednak zawsze ważne jest by spłacać regularne podjęte finansowe zobowiązanie. Instytucje finansowe często też proponują różne możliwości spłacania rat odsetkowych – można je rozłożyć na comiesięczne płatności, albo też spłacić wszystkie za jednym zamachem już po okresie trwania umowy. Instytucje są też dość elastyczne pod względem czasu okresu pożyczki – zwykle jest to kilka-kilkanaście miesięcy, zawsze też istnieje możliwość przedłużenia tej opcji.
Co z zabezpieczeniem?
Zwykle dobrą praktyką jest ustanowienie hipoteki w dziale IV kw w przypadku LTV do 35% lub przewłaszczenie na zabezpieczenie LTV 36-60% – tak, by warunki odpowiadały jak najbardziej jednej i drugiej stronie umowy. Co ważne, najlepiej wejść w układ z firmą która jest w stanie zapewnić comiesięczną FV – jest to bardzo przydatne w odniesieniu do rozliczeń związanych z kosztem prowadzenia działalności. Jeśli tylko ma się odpowiednie zabezpieczenie można liczyć na finansowanie ciekawych planów inwestycyjnych przez takie instytucje finansowe. Oprócz pożyczek pod zastaw firmy bądź nieruchomości, ostatnio często wybieraną opcją przez przedsiębiorców jest
pożyczka pod zastaw pojazdu. Oczywiście pomimo iż pojazd jest zastawiony – to można go cały czas użytkować. Jednak taką opcję przekłada jeszcze zbyt mała ilość instytucji finansowych – dlatego jeśli chcemy skorzystać z takiego rozwiązania musimy się porządnie rozejrzeć na rynku.
Może zainteresuje Cię również opcja jaką jest skup domów?
A może spróbować ją najpierw uratować? Są przecież firmy zajmujące się pożyczkami nawet dla zadłużonych. Choćby tu http://finansowaparabola.pl/pozyczka-bez-zaswiadczen-o-dochodach.html. Sprzedaż to ostateczność moim zdaniem.