Jak sprawić, by wnętrze domu wyglądało drogo? Porady prosto od specjalistów.

dining-room-1158266_960_720Nawet przy niewielkim budżecie możesz stworzyć dom, który wygląda niczym prosto z luksusowego magazynu! Jak to zrobić? Razem z ekspertami z branży stworzyliśmy bazowy poradnik na ten temat. Każdy znajdzie w nim pomysł dla siebie i swojego domu!

Zwróć uwagę na istniejące już wcześniej w domu funkcje, które możesz wyróżnić. Na uwagę zasługują detale architektoniczne, takie jak np.:

  • drewniane belki
  • drewniane podłogi
  • wbudowane półki na książki
  • mozaikowe detale.

Te szczegóły nie tylko wyglądają na drogie – są drogie, gdy ktoś chce je wprowadzić do wnętrza, a Ty je masz! Dlatego, uczyń je tak widocznymi, jak to tylko możliwe – utrzymuj je w czystości, bez bałaganu i w centralnym punkcie pomieszczenia. Na przykład nie wystawiaj kosztownego obrazu tylko po to, aby konkurował z kominkiem.

Dodaj koloru!

Farba jest wyjątkowo tania – a robi we wnętrzach wielką różnicę. Niezależnie od tego, czy chcesz zespoić kolor, czy dodać odważny odzień, aby ożywić przestrzeń, kolor doskonale nadaje się do zmiany ogólnego klimatu pokoju. Ładne luksusowo wyglądające farby można dostać w już naprawdę przystępnych cenach. Jeśli sprzedajesz swój dom, możesz pomalować go w ten sposób, aby zyskać na wartości nieruchomości i zarobić dodatkowe pieniądze.

Wybierz ręczniki, które robią szał

Nadszedł czas, aby pozbyć się tych obskurnych starych ręczników kąpielowych – wyblakłych białych i wyblakłych kolorowych – one sprawiają, że twoja przestrzeń wygląda brudno i tanio. Dumnie pokaż wyraźne białe, puszyste ręczniki, takie jakie te, które można znaleźć w luksusowym hotelu lub spa. To natychmiast wywoła uczucie luksusu i przytulności, które zostaną docenione przez gości, będą mieć naprawdę przyjemniejsze odczucia w stosunku do przestrzeni. Zapoznaj się też w internecie z inspiracjami i dekoracyjnymi trikami, aby czuć się luksusowo jeszcze bardziej, a w przystępnej cenie.

Wykorzystaj moc poduszek

Poduszki dekoracyjne to łatwy sposób na dostosowanie i rozjaśnienie pokoju, niezależnie od tego, czy je kupisz, czy zrobisz. Właściciele domów powinni powyrzucać starsze poduszki zastępować je pięknymi, pełniejszymi poduszkami – lub po prostu kupić nowe, czyste poszewki na poduszki. Mieszaj i dopasowuj kolory i tekstury oraz mieszaj różne grupy. Ale pamiętaj, że niekoniecznie więcej znaczy lepiej. Może się zdarzyć, że w jakimś miejscu będzie za dużo poduszek, więc upewnij się, że nie przesadzasz.

Czas na sztukaterię

Jeśli Twoje ściany są nieosłonięte – oprócz okazjonalnych dzieł sztuki, rozważ dodanie listwy do listwy przypodłogowej, czy też sufitu. Nie musi to być nawet krzykliwy, wiktoriański styl – prosty i jednorodny, jednogatunkowy element sztukaterii w zupełności wystarczy.

Do tego dodaj obrazy na ścianę – od zdjęć rodzinnych po sztukę DIY, oprawione prace mogą sprawić, że dom będzie wyglądać jak luksusowy dom. Przed montażem jakichkolwiek prac, właściciele domów powinni jednak dowiedzieć się, gdzie wszystko powinno być umieszczone i jaki jest właściwy sposób na powieszenie tego wszystkiego.

Konsultacja merytoryczna artykułu: http://luksusowe-wnetrza.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Jak sprawić, by wnętrze domu wyglądało drogo? Porady prosto od specjalistów.

  1. Edek
    3 października 2019 at 08:02

    Dodatki potrafią zbudować nastrój i dodać wnętrzu szyku, ale nie zastąpią zdolnego architekta. Remontując salon wzorowałam się na tych projektach https://apatrojanowscy.pl/projekty/, ale bez profesjonalisty ciężko osiągnąć tak spektakularny efekt!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *