Jak rozliczyć podatek za pracę na terenie Niemiec?

calculator-1680905_1280 (1)

Emigracja zarobkowa jest bardzo częstym zjawiskiem wśród Polaków. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wyjazdy w celach zarobkowych, które pozwalają im zarobić zdecydowanie wyższe sumy pieniędzy w o wiele krótszym czasie – aniżeli miałoby to miejsce w Polsce. Bywają także sytuację, w których osoby wyjeżdżają pracować za granicę tylko sezonowo lub etapowo – na przykład na czas zbiorów owoców i warzyw, prac remontowo budowlanych – na zewnątrz, bądź też w charakterze opiekunek i opiekunów osób starszych.

Zachodni sąsiedzi

Krajem najczęściej wybieranym w celu tego typu pracy zarobkowej są Niemcy ze względu na niewielka odległość z Polski oraz bardzo dobrze prosperującą gospodarkę tego kraju. Co więcej wielu naszych rodaków mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie granicy dzielącej nas z Niemcami bardzo często każdego dnia dojeżdża do pracy do Niemiec, a zarobione pieniądze może wydawać w Polsce.

Wielu pracowników, którzy wykonują proste prace fizyczne u naszego zachodniego sąsiada bardzo często praktycznie nie posługuje się językiem niemieckim – mając na co dzień tylko i wyłącznie kontakt z innymi Polakami w swoich pracach – trudno więc jest im załatwić wszelkie kwestie formalne oraz urzędowe jakie często są niezbędne podczas pracy, na przykład rozliczenie podatku z Niemiec.

Jak odzyskać podatek z Niemiec?

Bardzo często podczas pracy za granicą – jeżeli nie przekroczyliśmy określonej – obowiązującej w danym państwie kwoty wolnej od podatku przysługuje nam jego niemal całkowity zwrot. Są to dosyć spore pieniądze dlatego warto jest się dowiedzieć jak wykonać takie rozliczenie podatku z Niemiec. Możemy zrobić to na kilka możliwych sposobów – na przykład poszukać w internecie informacji o tym jak możemy to zrobić samodzielnie krok po kroku oraz postępować ściśle według zamieszczonych instrukcji. Osoby, które nie mają aż tyle cierpliwości oraz wolnego czasu mogą po prostu skorzystać z oferty biura lub osoby prywatnej zajmującej się różnymi kwestiami formalnymi dla osób pracujących za granicą. Jedną z najpopularniejszych z nich jest właśnie rozliczenie podatku z Niemiec. Musimy jedynie do osoby zajmującej się naszym zleceniem dostarczyć niezbędne dokumenty takie jak kontrakt z pracy, czyli umowa oraz odcinki wypłat, a także udzielić wszelkich niezbędnych dla pozytywnego rozparzenia całej procedury informacji. Zwykle takie biuro oferujące rozliczenie podatku z Niemiec lub innego kraju w ramach wynagrodzenia inkasuje niewielką sumę z całości odzyskanej kwoty – a jej pozostała część trafia bezpośrednio na podane przez nas konto bankowe.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *