Jak dostosować krzesło biurowe, by uniknąć bólu pleców?

working-791175_960_720Długotrwałe siedzenie na krześle biurowym może z pewnością spowodować ból krzyża lub pogorszyć istniejący problem pleców. Główną przyczyną tego jest to, że siedzenie, na krześle biurowym lub ogólnie, jest postawą statyczną, która zwiększa nacisk w plecach, ramionach, ramionach i nogach, a w szczególności może zwiększać ciśnienie w mięśniach pleców i w okolicy dysków rdzeniowych.

Krzesło biurowe a ból pleców

Podczas długiego siedzenia w fotelu biurowym, naturalną tendencją dla większości ludzi jest grzebanie lub wyślizgiwanie się z krzesła, a ta postawa może nadmiernie rozciągać więzadła kręgosłupa i przeciążać dyski i otaczające struktury w kręgosłupie. Z biegiem czasu nieprawidłowa postawa siedząca może uszkodzić struktury kręgosłupa i przyczynić się do lub pogorszyć ból pleców.

Wskazówki dotyczące regulacji fotela biurowego

Ergonomiczne krzesło biurowe takie jak te z asortymentu https://kamilameble.pl/14-obrotowe-krzesla-biurowe to narzędzie, które, jeśli jest właściwie używane, może pomóc w maksymalizacji oparcia i utrzymać dobrą postawę podczas siedzenia. Jednak samo posiadanie ergonomicznego krzesła biurowego nie wystarczy – konieczne jest również dostosowanie krzesła biurowego do proporcji ciała osoby, aby poprawić komfort i zmniejszyć pogorszenie kręgosłupa.

Dbanie o dobrą postawę pomaga zmniejszyć ból pleców

Pierwszym krokiem w konfiguracji krzesła biurowego jest ustalenie pożądanej wysokości biurka lub stanowiska pracy danej osoby. Decyzja ta zależy przede wszystkim od rodzaju pracy do wykonania i wysokości osoby korzystającej z krzesła biurowego. Wysokość samego biurka lub stanowiska pracy może być bardzo różna i wymagać będzie innego ustawienia krzesła biurowego lub innego rodzaju krzesła ergonomicznego.

Po umieszczeniu stacji roboczej użytkownik może dostosować krzesło biurowe zgodnie z jego fizycznymi proporcjami. Oto najważniejsze wskazówki – opracowane w formie krótkiej listy kontrolnej – aby upewnić się, że krzesło biurowe i miejsce pracy są tak wygodne, jak to możliwe, i spowodują najmniejszy nacisk w kręgosłupie.

Najpierw zacznij od wygodnego ulokowania się jak najbliżej biurka, aby ramiona były ustawione równoległe do kręgosłupa. Oprzyj ręce na powierzchni roboczej (np. Na pulpicie, klawiaturze komputera). Jeśli łokcie nie są ustawione pod kątem 90 stopni, dostosuj wysokość krzesła biurowego w górę lub w dół.

Sprawdź, czy możesz łatwo wsunąć palce pod udo na krawędzi prowadzącej krzesła biurowego. Jeśli jest zbyt ciasno, musisz podeprzeć stopy za pomocą regulowanego podnóżka. Jeśli jesteś wyjątkowo wysoki, a szerokość między udem a krzesłem jest większa niż szerokość palca, musisz podnieść biurko lub powierzchnię roboczą, aby zwiększyć wysokość krzesła biurowego.

Pośladki muszą wygodnie leżeć na powierzchni oparcia krzesła, spróbuj przekazać zaciśniętą pięść między nimi a przednim krzesłem biurowym. Jeśli nie możesz tego zrobić na spokojnie, krzesło biurowe jest zbyt głębokie. Musisz wyregulować oparcie do przodu, wstawić podpórkę na plecy (taką jak poduszka podparcia lędźwiowego, poduszkę lub zwinięty ręcznik) lub zdobyć nowe krzesło biurowe.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *