Z łóżka na wózek inwalidzki – jak wesprzeć pacjenta?

PrzechwytywanieWykonaj poniższe czynności, aby przenieść pacjenta z łóżka na wózek inwalidzki. Poniższa technika zakłada, że ​​pacjent może stanąć na co najmniej jednej nodze. Jeśli pacjent nie może używać co najmniej jednej nogi, do przeniesienia pacjenta konieczne będzie użycie podnośnika.

Z łóżka na wózek inwalidzki – jak powinno wyglądać przygotowanie?

Przemyśl kroki przed podjęciem działania i uzyskaj pomoc, jeśli jej potrzebujesz. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie wesprzeć pacjenta, możesz zranić siebie i pacjenta Upewnij się, że wszelkie luźne dywaniki nie przeszkadzają, aby zapobiec poślizgnięciu. Możesz chcieć założyć antypoślizgowe skarpety lub buty na stopy pacjenta, jeśli pacjent musi stanąć na śliskiej powierzchni.

Należy wykonać następujące kroki:

- Wyjaśnij kroki pacjentowi.
- Zaparkuj wózek inwalidzki obok łóżka, blisko pacjenta.
- Zaciągnij hamulce i odsuń podnóżki.

Przygotowanie pacjenta do przeniesienia

Przed przeniesieniem na wózek inwalidzki pacjent musi siedzieć. Pozwól pacjentowi usiąść na kilka chwil, na wypadek, gdyby podczas pierwszego siadania poczuł zawroty głowy.

Przygotowując się do przeniesienia pacjenta, należy wykonać następujące czynności:

-Aby ustawić pacjenta w pozycji siedzącej, przewróć go na tę samą stronę co wózek inwalidzki.
-Włóż jedną rękę pod ramiona pacjenta, a drugą za kolana. Ugnij kolana.
-Odsuń stopy pacjenta od krawędzi łóżka i użyj pędu, aby pomóc pacjentowi w usiąść.
-Przesuń pacjenta do krawędzi łóżka i opuść łóżko tak, aby stopy pacjenta dotykały podłoża.

Obrót – co dalej, jakie kroki podjąć?

Jeśli masz pas do chodu, umieść go na pacjencie, aby pomóc Ci chwycić podczas przenoszenia. Podczas nawrotu pacjent może trzymać się Ciebie lub sięgnąć po wózek inwalidzki. Stań jak najbliżej pacjenta, sięgnij wokół klatki piersiowej i zablokuj ręce za pacjentem lub chwyć pas chodu.

Należy wykonać następujące kroki:

-Umieść zewnętrzną nogę pacjenta (najdalszą od wózka inwalidzkiego) między kolanami, aby uzyskać wsparcie. Zegnij kolana i wyprostuj plecy.
-Policz do trzech i powoli wstań. Użyj nóg do podnoszenia.
-W tym samym czasie pacjent powinien położyć ręce wzdłuż boków i pomóc odepchnąć się od łóżka.
-Podczas przenoszenia pacjent powinien pomóc utrzymać swoją wagę na zdrowej nodze.
-Obróć się w kierunku wózka inwalidzkiego, poruszając stopami tak, aby plecy były wyrównane z biodrami
- Gdy nogi pacjenta dotkną siedziska wózka inwalidzkiego, ugnij kolana, aby opuścić pacjenta na siedzisko. Jednocześnie poproś pacjenta, aby sięgnął po podłokietnik wózka inwalidzkiego.

Jeśli pacjent zacznie upadać podczas przenoszenia, opuść go na najbliższą płaską powierzchnię, łóżko, krzesło lub podłogę.

Informacje zawarte w niniejszym artykule nie powinny być wykorzystywane w nagłych przypadkach medycznych lub do diagnozowania lub leczenia jakiegokolwiek stanu chorobowego. W celu zdiagnozowania i leczenia wszelkich schorzeń należy skonsultować się z licencjonowanym lekarzem.

Sklep medyczny Visamed, właściciel serwisu lozkadlachorych.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *