Internetowe przygotowania do ESK we Wrocławiu


61f2a886-4470-4976-8565-0ca30d75a01d

Już w 2016 roku, Wrocław ma zostać Europejską Stolicą Kultury. Jedni ubolewają nad wydawaniem pieniędzy na zbyteczny cel, inni cieszą się wizją dodatkowych przychodów, które pozostawią odwiedzający i turyści z całego kontynentu. Na pewno jest to zaś powód, dla którego wszystkie firmy, które mogą coś zaproponować przyjezdnym, wzbogaciły swoją ofertę i przekazały ją światu za pomocą stron internetowych.

Klienci z całego świata

Na tym, jakże ważnym wydarzeniu kulturalnym, największą szansę na dodatkowy zarobek mają firmy świadczące usługi hotelarskie i gastronomiczne, ale również sklepy z pamiątkami, kwiatami czy księgarnie. Dość problematyczna jest natomiast promocja tego typu działalności.

W końcu klienci przyjadą spoza miasta, a nawet spoza kraju. Jest tylko jeden sposób, by mogli dowiedzieć się o firmie przed swoim przyjazdem, a jest to promocja w Internecie. Większość turystów woli wiedzieć, gdzie przyjeżdża, jakie usługi są świadczone i w jakim rejonie miasta. Jeśli więc ktoś nie zdecydował się na stworzenie firmowej strony internetowej lub nie jest ona w najlepszej kondycji – to ostatni dzwonek, by to zmienić.

072694

Atrakcyjna strona internetowa

Chcąc skupić się na klientach spoza regionu, warto zaprojektować kilka modułów swojej strony internetowej. Mowa oczywiście o modułach językowych. Nie może zabraknąć języka angielskiego i niemieckiego, które są wręcz konieczne. Można również pokusić się dodatkowo o język francuski, hiszpański czy rosyjski – wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji finansowych i oczywistej potrzeby.

Prowadząc hotel lub luksusową restaurację, warto przemyśleć taki krok. W innych przypadkach, może być to niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Kolejnym, niezwykle ważnym elementem, jest wskazanie lokalizacji siedziby naszej firmy. Można wykorzystać do tego Google Maps, by wskazać dokładne położenie, ale warto również zamieścić zdjęcia budynku z zewnątrz, zwłaszcza od stron węzłów komunikacji miejskiej. Warto również wskazać numery linii, którymi można bezpośrednio do nas dojechać. Dysponując większymi zasobami finansowymi, można skusić się również na stworzenie wirtualnego spaceru po naszym hotelu lub restauracji.

W przypadku małych sklepików jest to niepotrzebne. Nie może zabraknąć także systemu do rezerwacji online, co tyczy się głównie pensjonatów i hoteli, ale również restauracji. Zwłaszcza obcokrajowcy będą czuć się pewniej, mogąc zrealizować całe zamówienie poprzez Internet. No i nie można zapomnieć o najważniejszym – podaniu cen swoich usług i towarów. Tym prostym chwytem, można wygrać z konkurencją, która takich szczegółów nie podaje na stronie internetowej, nawet jeśli ich usługi są tańsze.

http://www.pewnybiznes.info/

Pozycjonowanie

Samo stworzenie atrakcyjnej strony internetowej to niestety nie wszystko. Trzeba również pamiętać o wypozycjonowaniu jej, a nie jest to proste, z uwagi na ilość potencjalnych klientów z różnych regionów Europy. Pozycjonować trzeba każdy moduł z osobna przy użyciu słów kluczowych w różnych językach.

Nie warto oszczędzać na wyborze odpowiedniej firmy zewnętrznej, która zajmie się tym problemem. Im wyżej w wyszukiwarce znajdzie się strona naszych usług, tym większa szansa, że to właśnie nas wybierze rzesza turystów. Trzeba również pamiętać o niepopełnianiu pewnych kardynalnych błędów. Nikt nie broni podnosić cen w trakcie trwania najważniejszych wrocławskich wydarzeń, ale wystrzegajmy się rozbieżności w kwotach podanych dla obywateli różnych krajów.

Może i turyści zza zachodniej granicy są bogatsi, ale również potrafią liczyć. Już niedługo Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury. Czasu jest mało, a pracy dość sporo. Warto już zawczasu zamówić odpowiednią stronę internetową. To jednorazowy wydatek, a dość szybko powinien się zwrócić, nie tylko dzięki turystom odwiedzającym miasto z okazji ESK. Dobrym pomysłem jest również wykupienie domeny europejskiej, takiej jak .eu lub zarejestrować odpowiednie moduły językowe pod adresami przeznaczonymi dla danych krajów. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi, nasza strona będzie wyświetlana na równi z innymi zagranicznymi portalami.

Autorem artykułu jest firma zajmująca się tworzeniem stron we Wrocławiu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Internetowe przygotowania do ESK we Wrocławiu

  1. tytuska
    8 marca 2016 at 04:21

    Europejska stolica kultury, to będzie dla naszego kraju ogromne wydarzenie zapewne jest sporo wątpliwości ale moim zdaniem nie warto, warto za to zajrzeć na nowe oferty praca dla nauczycieli niemieckiego w Wrocławiu poprzez Preply http://preply.com/pl/wroclaw/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-niemieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *