Integracja w firmie – kilka pomysłów na aktywne i zdrowe wyjazdy

act-paintball

Przedsiębiorstwa zatrudniające duże ilości pracowników stawia coraz częściej na wyjazdy integracyjne. Po co organizować taki właśnie wyjazd dla pracowników? Jest kilka zalet takiej formy spędzania wolnego czasu. Lepsze poznanie i zacieśnienie więzi między pracownikami wpływa ostatecznie na lepszą współpracę, a to przekłada się na wyniki pracy. Widzą to zwłaszcza duże firmy, zatrudniające dużą ilość pracowników.

Pomysły na wyjazdy integracyjne

Z racji tego, że wyjazdy integracyjne stały się coraz częstszą opcją wyjazdów, na rynku powstały firmy zajmujące się profesjonalną organizacją tego typu imprez. Pomaga to uniknąć pomyłek w organizacji oraz uniknąć problemu związanego z brakiem pomysłu na miejsce i organizację wyjazdu dla swoich pracowników. Obecnie odchodzi się od kultowego pomysłu, jakim jest typowy hotelowy wyjazd, a stawia się na formę spędzania wspólnego czasu, który faktycznie wpłynie na poprawę kontaktów między pracownikami. To właśnie na takie wyjazdy zwraca się największą uwagę.

Aktywny wyjazd integracyjny- jakie pomysły?

Pomysłów na aktywną formę rozrywki podczas wyjazdów integracyjnych jest naprawdę sporo, często sami pracownicy nawet nie zdają sobie sprawy z obecności takiej formy integracji. Obecnie odchodzi się od biernej formy wypoczynku, dlatego też na rynku pojawiło się dużo aktywnych form spędzania wspólnego czasu. Patrząc na dostępne formy wyjazdów integracyjnych, można je podzielić na kilka grup. Pierwsza z nich to wyjazdy integracyjne z atrakcjami organizowanymi „na zewnątrz”, czyli na świeżym powietrzu. Wśród propozycji tego rodzaju wyjazdów integracyjnych znajdują się wszelkiego rodzaju gry terenowe, podchody, wyścigi, a także wyjazdy na poligony czy paintball.

Na szczególną uwagę zyskują formy integracji wymagające współpracy zespołowej. Podobnej jakości atrakcje przedstawiają się w ofercie organizacji imprez w pomieszczeniach zamkniętych. Jedną z form atrakcji zyskujących ostatnio na popularności są tzw. „escape roomy”, czyli pomieszczenia z zagadką, której rozwiązanie umożliwia wydostanie się z pokoju. Mówiąc o wyjazdach integracyjnych nie można pominąć również wyjazdów o charakterze sportowym, które dają nie tylko wiele możliwości organizacji, ale również są przyjemną formą na spędzenie czasu.

Po co wyjazdy integracyjne?

Czasem wydaje się, że wyjazdy integracyjne są zbytkiem, który nie jest potrzebny. Jednak jak wynika z obserwacji, przedsiębiorstwa stawiające na organizację wyjazdów dla swoich pracowników, widzą pozytywne skutki odbycia takiego wyjazdu. Chodzi nie tylko o przyjemne spędzenie czasu w gronie współpracowników, ale to, co takie wyjazdy dają. Po czasie widać lepszą komunikację między pracownikami, co poprawia współpracę, zwiększa wydajność, a także wpływa na samo podejście pracowników do swojego przełożonego. Wyjazdy integracyjne mają różne formy i naprawdę jest z czego wybrać, nie musi to być długotrwały, kosztowny wyjazd, ale równie ciekawa, nieco mniejsza forma wspólnego spędzania czasu.

Artykuł przygotowano wspólnie z serwisem eporady.eu dzięki któremu dowiesz się jak zadbać o swoją sylwetkę

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Integracja w firmie – kilka pomysłów na aktywne i zdrowe wyjazdy

  1. 12 czerwca 2019 at 18:28

    Uważam że aby wyjazd integracyjny był udany należy zapewnić super atrakcje, imprezy firmowe gzie jest tylko alko i potańcówka już dawno straciły moc. Teraz trzeba postawić na adrenalinę, czyli quady, wyścigi samochodami wrc, skutery wodne, łodzie motorowe itp. Wtedy i frekwencja będzie wysoka i sens robienia tego typu wyjazdów w firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *