Studia informatyczne. Gdzie lepiej – we Wrocławiu czy Poznaniu?

wrocaw-1511660_1280_800x531

(Zródło Pixabay)

Korzyści ze studiowania we Wrocławiu

Wrocław należy do jednych z najpiękniejszych i największych polskich miast. Studenci bardzo chętnie wybierają studia we Wrocławiu ze względu na sporą ilość uczelni państwowych i prywatnych, które oferują kształcenie na naprawdę wysokim poziomie. O studiach we Wrocławiu można sporo poczytać na www.studiawroclaw.com. Miasto jest rozwiniętym ośrodkiem akademickim, który oferuje nie tylko wysoki poziom kształcenia, ale również możliwość rozwijania pasji, zainteresowań, korzystania z bogatej oferty kulturalnej. Studiując we Wrocławiu można w czasie wolnym zwiedzać najciekawsze miejsca w mieście, między innymi Stare Miasto, Panoramę Racławicką, wybrać się do zoo czy postarać się znaleźć jak najwięcej słynnych, wrocławskich krasnali. Studenci wybierają kształcenie we Wrocławiu także ze względu na wiele możliwości zawodowych – miasto jest siedzibą większego i mniejszego biznesu, co pozwala na realizowanie praktyk i stażów zawodowych w dobrych miejscach, a także zwiększa szansę na znalezienie dobrego zatrudnienia w wyuczonym zawodzie.

Studia informatyczne znajdziesz na Uniwersytecie Wrocławskim

Informatyka jest jednym z najpopularniejszych w ostatnich latach kierunków studiów. We Wrocławiu można ją studiować między innymi na Uniwersytecie Wrocławskim – uczelni z wieloletnią historią, renomą oraz świetnymi standardami akademickimi. Studia informatyczne realizowane są w ramach kształcenia pierwszego i drugiego stopnia. Przyszli informatycy mają możliwość wybierania spośród wielu ciekawych specjalności, realizowanych z naciskiem na nauczenie praktycznych umiejętności i kompetencji zawodowych. Mogą realizować praktyki i staże w dobrych firmach z obszaru IT, kształcą się pod okiem doświadczonej kadry akademickiej. Dużym atutem studiów na Uniwersytecie Wrocławskim jest również rozbudowane zaplecze dydaktyczne, świetnie wyposażone pracownie oraz możliwość rozwijania indywidualnych pasji i zainteresowań w ramach stowarzyszeń studenckich czy kół naukowych. Absolwenci informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy i bez problemu znajdują zatrudnienie w zawodzie.

poznan-85099_1280_800x554

(Zródło Pixabay)

Korzyści ze studiowania w Poznaniu

Poznań jest jednym z największych ośrodków akademickich w kraju. Działa tu wiele uczelni kształcących w zawodach humanistycznych, społecznych czy w naukach ścisłych. Studia w Poznaniu to doskonała propozycja dla osób, które z tym miastem chcą związać swoją zawodową przyszłość. W mieście siedzibę ma wiele firm i instytucji, prężnie działają Międzynarodowe Targi Poznańskie, które są świetną propozycją dla osób szukających kontaktów zawodowych w konkretnych dziedzinach. Miasto jest też niezwykle atrakcyjne pod względem historycznym czy zabytkowym. Studiując w Poznaniu można bliżej poznać słynny Rynek Starego Miasta z koziołkami, wybrać się nad Jezioro Maltańskie, a także do Ogrodu Zoologicznego. W mieście prężnie działa również kultura studencka oraz wiele instytucji i organizacji artystycznych. Na pewno jest co robić po godzinach wykładów czy zajęć na uczelni. Jeśli chcesz studiować w Poznaniu, więcej informacji na temat oferty edukacyjnej znajdziesz na www.studiapoznan.com

Studia informatyczne znajdziesz na Politechnice Poznańskiej

Studia informatyczne od co najmniej kilkunastu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi. Nic w tym dziwnego – to kierunek przyszłościowy, który daje wiele możliwości zawodowych, a jednocześnie kojarzy się z naprawdę dobrymi zarobkami. Informatykę w Poznaniu można studiować między innymi na Politechnice Poznańskiej. Są to studia dwustopniowe, w których skład wchodzą 3,5-letnie studia inżynierskie pierwszego stopnia oraz półtoraroczne studia magisterskie uzupełniające. Kształcenie realizowane jest na wielu specjalnościach do wyboru, można więc wybrać taki obszar IT, z którym wiążemy swoją zawodową przyszłość. Studenci, którzy decydują się na studiowanie informatyki, muszą mieć świadomość, że nie są to studia łatwe. Sporo na nich przedmiotów ścisłych, zajęć w pracowniach komputerowych, warsztatów i dodatkowych szkoleń. W trakcie kształcenia realizowane są praktyki w renomowanych i znanych firmach działających w branży IT. Absolwenci studiów informatycznych na Politechnice Poznańskiej są kompleksowo przygotowani, zarówno pod względem teoretycznym, jak i umiejętności praktycznych do pracy w wybranej przez siebie specjalizacji.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *