Idziesz na studia? Dowiedz się, jak wznieść możliwości swojego umysłu na wyższy poziom!

Nasze mózgi odgrywają ogromną rolę w tym, co czyni nas „nami”, a utrzymywanie mózgu w doskonałej kondycji może dać ci szansę na odniesienie sukcesu, szczególnie podczas studiów. Jeśli szukasz sposobów na zwiększenie swojej siły umysłu teraz gdy nadchodzi pierwszy semestr nadchodzącego roku uniwersyteckiego, zapoznaj się z naszymi prostymi sposobami na ożywienie i regenerację umysłu!

reading-3462508_960_720

1. Korzystaj z ćwiczeń kilka razy w tygodniu

Ćwiczenia nie tylko poprawiają nasz poziom sprawności, ale mogą również pomóc w rozwoju zdrowszego mózgu. Bieganie, jazda na rowerze, pływanie, czy jakakolwiek forma ćwiczeń – pomoże! To wymaga użycia nieco wyobraźni, ale możesz wzmocnić połączenia między komórkami mózgu ćwicząc właśnie. Dzięki temu twoje umiejętności w zakresie uczenia się i pamięci mogą się poprawić i powinieneś być w stanie wchłonąć więcej informacji z wykładów i książek/

Zaleca się ćwiczyć przez co najmniej 30 minut, pięć razy w tygodniu, ale jeśli jesteś stosunkowo nowy w wykonywaniu ćwiczeń, zacznij od ćwiczeń do kilku razy w tygodniu i powoli poszerzaj swoje treningi. W przeciwnym razie ryzykujesz że wpadniesz w rutynę, zanim rozwiniesz w sobie pasję.

2. Bądź kreatywny

Kolorowanie, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, okazało się mieć taki sam wpływ na mózg jak medytacja – a jeśli poszukasz trochę w Internecie, znajdziesz ogromny wybór kolorowanek dla dorosłych, co pozwoli dopasować je do każdego zainteresowania! Jeśli gotowanie to coś co bardziej lubisz, wypróbuj nowe składniki i przepisy. Lub, jeśli jesteś bardziej nastawiony na poszukiwanie adrenaliny, daj sobie wyzwanie, aby nauczyć się nowego sportu. Czas spędzony na kreatywności i próbowaniu nowych rzeczy może naprawdę wpłynąć na ogólne funkcjonowanie twojego mózgu.

3. Zaopatrz się w witaminy i mikroelementy

Konkretne witaminy i składniki odżywcze mogą podnosić moc mózgu na różne sposoby. Podczas gdy cynk i jod mogą przyczyniać się do prawidłowego poznania mózgu, witamina B6, B12 i kwas foliowy mogą pomóc w zapobieganiu zmęczeniu, które jest główną przyczyną zwlekania podczas nauki. Omega-3 i jeden z jego niezbędnych kwasów tłuszczowych, DHA (kwas dokozaheksaenowy), może pomóc mózgowi prawidłowo funkcjonować – istotnej części procesu uczenia się – dzięki czemu są ważnymi składnikami odżywczymi, które można włączyć do codziennej diety.

Możesz zwiększyć moc mózgu dzięki witaminom i mikroelementom poprzez spożywanie następujących pokarmów:

  • Cynk – mięso, ryby, rośliny strączkowe, pieczarki, szpinak, brokuły, czosnek, orzechy i nasiona, zboża i nabiał

  • Jod – dorsz, wodorosty, indyki, jogurty, tuńczyk, jajka, truskawki

  • Witamina B6 – wieprzowina, kurczak, indyk, ryby, pieczywo, jaja, warzywa, orzeszki ziemne, mleko i zboża

  • Witamina B12 – mięso, ryby, nabiał i zboża

  • Omega-3 – ryby, orzechy, nasiona i żółtka jaj

Możesz też pójść nieco na skróty decydując się na organiczne suplementy z kategorii „umysł” z oferty viridian producent. Dodając każdą z tych witamin do codziennej diety możesz naprawdę mocno sobie pomóc w rozwinięciu zdolności umysłowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *