Idealne rośliny do Twojego biura

cube vases

Urządzając nasze biuro staramy się pamiętać o tym, aby stworzyć miejsce, które będzie przyjazne dla współpracowników. Dobieramy odpowiednie elementy, główną rolę gra delikatna kolorystyka, staramy się wzorować na najnowszych trendach. Przypominamy – roślinność w biurze jest równie ważna!

Decydując się na urządzanie nowego biura przede wszystkim szukamy miejsca, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Oświetlenie, odległość od centrum, komunikacja – to elementy istotne, kiedy wybieramy lokal do wynajęcia. Leszno oferuje takie miejsca, w których można urządzić przyjemne i bezpieczne miejsce pracy. Warto poprosić doświadczoną osobę o pomoc, aby porównać najlepsze oferty i zdecydować się na tą, która pozwoli nam na swobodny rozwój w przyjaznej przestrzeni.

Organizacja biura

Gdy już mamy najlepszy lokal do wynajęcia, czas na organizację. Zaleca się, aby konsultować planowanie miejsca pracy ze specjalistami: architektem wnętrz, projektantem. Pomogą znaleźć najlepsze rozwiązania – tak, aby wykorzystać potencjał wynajmowanej przestrzeni, nie marnując przy tym żadnego kąta. Bardzo możliwe jest, że już na tym etapie ochoczo proponować będą rozmieszczenie roślinności w biurze. Zamiast zamartwiać się tym, ile razy w tygodniu będziemy musieli je podlewać – lepiej wykorzystać korzyści płynące z kilku roślin w biurze.

Rośliny w biurze

Rośliny nie tylko upiększają wnętrze, czynią je bardziej przytulnym i chętniej odwiedzanym. Ich dobroczynną rolą jest nawilżanie oraz oczyszczanie powietrza, co wpływa pozytywnie na naszą pracę oraz na samopoczucie. Warto zdecydować się na takie kwiaty i rośliny zielone, które nie będą wymagały szczególnej uwagi, oraz łatwo przystosują się do nowego wnętrza. Wystarczy udać się do sklepu ogrodniczego, aby zasięgnąć profesjonalnej porady – nie tylko w doborze roślinności, ale również w sposobach pielęgnacji.

Kilka ciekawy roślin

Jedną z takich roślin, która idealnie sprawdzi się w biurze oraz lokalu, jest skrzydłokwiat. Roślina ta nie potrzebuje obfitego nawodnienia oraz światła, kwitnie pięknymi, białymi kwiatami, które wydzielają piękny zapach. Jej dobroczynna strona: usuwa z powietrza benzen i formaldehyd – substancje, które znajdują się w dymie tytoniowym. Pochłania z powietrza również aceton i trójchloroetylen, które wydzielane są przez monitory.

Rośliną, która jest bardzo często spotykana w biurach, jest fikus – figowiec benjamiński. Ta niepozorna, ozdobna roślina o niewielkich liściach, również wspomaga proces oczyszczania powietrza. Podobnie jak skrzydłokwiat, usuwa z powietrza formaldehyd, benzen oraz trójchloroetylen.

Jeśli w naszym biurze mamy trochę więcej miejsca – zaprośmy do niego piękną palmę koralową. Będzie zdobić nasze miejsce pracy swoim wyjątkowym wyglądem, oraz zadba o nasze zdrowie i dobre samopoczucie: usuwa nieprzyjemne elementy, znajdujące się w kopiarkach, monitorach oraz fotokopiarkach.

Urządzając nowe biuro warto pamiętać, aby poustawiać kilka doniczek z zielonymi roślinami. Wpłynie to pozytywnie na zdrowie oraz samopoczucie nasze i współpracowników.

http://arkadia-leszno.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Idealne rośliny do Twojego biura

  1. Kasmton
    10 lutego 2017 at 11:50

    Jak będziecie szukać kwiatów do biura to zajrzyjcie na
    https://e-kwiaciarz.pl/polska/wielkopolskie-wojewodztwo/kwiaciarnia-internetowa-poznan.html. Jest tam mnóstwo propozycji na każdą okazję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *