Hulajnoga elektryczna – co wiedzieć przed zakupem?

roller-4418950_960_720Zakup hulajnogi elektrycznej może być nie lada wyzwaniem – istnieje ogromna liczba opcji do wyboru. Sprawy nie ułatwia duża ilość podejrzanych stron z recenzjami i recenzentami, którzy nigdy nie dotknęli hulajnogi w swoim życiu. Zebraliśmy w tym miejscu sporo wiarygodnych informacji na temat hulajnóg, abyś mógł znaleźć taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Hulajnoga do transportu

Dojazdy za pomocą hulajnogi elektrycznej, takiej jak kugoo g-booster są częścią nowego trendu w mikromobilności, rozwiązuje to problem, który odnosi się do ostatniego etapu podróży – bez względu na to, czy chodzi się od dworca autobusowego do biura, czy zjeżdża z autostrady samochodem, aby dotrzeć do określonego miejsca docelowego.

Paradoksalnie etap podróży jest zwykle najwolniejszy i najtrudniejszy, mimo że jest najkrótszy. Wynika to z faktu, że wszystkie systemy transportu publicznego i jezdnie są zoptymalizowane do łączenia dużych skupisk ludności oddzielonych większymi odległościami. Pomyśl o tym – autostrady wielopasmowe łączą duże miasta oddzielone dziesiątkami lub setkami kilometrów. Przy średnich prędkościach na autostradzie możesz przejechać z dużą prędkością w godzinę lub około kilometra na minutę. Jednak po zjechaniu z autostrady ostatni odcinek może zająć 15 minut lub więcej!

Tutaj wkraczają:

Sprawiają, że podróż końcowa jest szybsza, łatwiejsza i bardziej przyjazna dla środowiska. Jeśli musisz dojeżdżać do pracy tylko kilka kilometrów lub iść z przystanku autobusowego lub centrum tranzytowego, hulajnoga elektryczna jest dla Ciebie idealną opcją.

Hulajnogi elektryczne w porównaniu do rowerów

W porównaniu z rowerami, hulajnogi elektryczne są bardziej przenośne, mniej podatne na kradzież i wymagają mniej wysiłku fizycznego niż rower. Pozwalają dotrzeć do celu z prędkością około 15 km / h bez wysiłku fizycznego. Możesz szybciej dotrzeć do celu, złożyć hulejnogę i wnieść ją do środka. Ponieważ wymagają one zerowego wysiłku fizycznego, nie będziesz się spocił, tak jak gdybyś jeździł na rowerze z taką prędkością.

Mają także pewne wady, które w niektórych przypadkach mogą sprawić, że rowery będą lepszą opcją. Są to: zdolność do wprowadzenia do środka, stabilność i koszty.

Jeśli nie możesz fizycznie zabrać ze sobą hulajnogi elektrycznej – rower może być lepszy. Zamykanie hulajnogi elektrycznej na ulicy przez dłuższy czas nie jest optymalne – wydają się być bardziej podatne na kradzież, wandalizm i trudniejsze do zablokowania z powodu braku punktów blokujących.

Rowery, ze względu na swoją geometrię i większe opony, są bardziej stabilne i lepsze na nierównych drogach. Hulajnogi dla dorosłych mają stosunkowo małe opony, które nie staczają się łatwo po nierównościach. Mają również bardziej pionowy kąt skrętu, co sprawia, że ​​są z natury mniej stabilne. Niestety też są droższe niż wysokiej jakości rower klasy podstawowej. Pamiętaj, że jeżdżąc na hulajnogach – również musisz przestrzegać wszystkich przepisów ruchu drogowego.

Polecamy:
- Instalacje elektryczne – jak wybrać najlepszą firmę?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *