Hotelowe “szczegóły”: depozytory kluczy, alarmy i więcej sposobów na bezpieczeństwo

520542221

Jesteś właścicielem hotelu? A może przypadła Ci funkcja zarządzania takim obiektem? Sam wiesz, że nie należy ona do najłatwiejszych zwłaszcza, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo Twoich klientów.

Hotelowe życie

Czas w hotelu płynie swoim torem. To, co się w nim dzieje uzależnione jest od jego zasobów i rangi, którą posiada w środowisku. Załóżmy, że Ty prowadzisz hotel w centrum miasta, który licznie odwiedzają goście z różnych branż, środowisk i o różnym statusie materialnym. W hotelu prócz recepcji, baru, basenu, funkcjonuje także restauracja. Czyli masz ręce pełne roboty. Prócz wszelkich działań związanych z marketingiem i finansami hotelowymi, musisz także zadbać o bezpieczeństwo Twoich gości. Złodzieje i ludzie, którym często puszczają nerwy po wzmocnieniu się alkoholem, mogą być naprawdę Twoją zmorą, jeśli w porę tego nie opanujesz.

Klucz to skarb

hotel na heluWierz lub nie, ale klucze do pokoju to cenny skarb dla Ciebie, a dla złodziei nie lada gratka, by się dobrze obłowić i skorzystać na cudzym nieszczęściu. Dlatego też warto mieć depozytory kluczy. Kiedy gość wychodzi z pokoju, oddaje klucz do depozytu, który mieści się w recepcji. Znikają zatem problemy typu: Ojej, przepraszam bardzo, ale gdzieś zgubiłem klucz. Oczywiście takiego klucza nie „pożyczy” sobie na chwilę złodziej, który specjalnie będzie upijał Twojego klienta w barze, co naprawdę zdarza się bardzo często. Masz wtedy stuprocentową pewność, że klucze są bezpieczne. Ciekawym pomysłem w hotelach może się okazać zamontowanie specjalnego systemu jakim są samozamykacze geze. System szczególnie polecany w hotelach o dużej liczbie gości.

Uwaga: alarm!

Bardzo dobrym sposobem na zabezpieczenie hotelowych pokoi są alarmy, zwłaszcza w pokojach, które są położone na niższych kondygnacjach budynku. Na rynku, co chwilę pojawiają się nowości w tej branży. Są alarmy, które można wyłączyć np. za pomocą kodu, gdy pokój jest zajmowany przez gościa, a kiedy gość wychodzi, alarm załącza się z powrotem. Alarmy są niezwykle przydatne właśnie w pokojach usytuowanych na parterach, czy też w piwnicach, gdyż tam złodziejska ręka może sięgnąć najłatwiej.

Moje oko Cię widzi…

W obecnych czasach monitoring jest już jedną z najpopularniejszych form służących zachowaniu bezpieczeństwa. Oko kamery może wypatrzeć dosłownie wszystko. Wystarczy zainstalować je w hotelowych korytarzach i już wiesz, czy do pokoju wchodzi klient, czy też ktoś niepożądany. Ponadto nagrania z monitoringu często są dowodem w sprawach o kradzieże, napady itp.

Tęgi facet

Wśród obsługi hotelowej powinieneś mieć także ochronę fizyczną. Pamiętaj, że żaden alarm,monitoring i inny wynalazek techniki nie obezwładni napastnika, czy też kogoś, kto za bardzo się wyluzował i zakłóca nocną ciszę. Takich przypadków w hotelowych pomieszczeniach niestety nie brakuje i wówczas potężny mężczyzna staje się nieodzownym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa w Twoim hotelu.

Prowadząc hotel, musisz wiedzieć, że odpowiadasz w nim za bezpieczeństwo zdrowia, życia i mienia osób, które w nim przebywają. Dlatego też nie oszczędzaj na alarmach, monitoringu i innych sposobach jego zapewnienia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *