Holowanie motocykla – jak uczynić to możliwym i bezpiecznym?

girl-1001865_1280Jazda na motocyklu stała się spełnieniem marzenia wielu osób. W końcu to symbol wolności! Czasami jednak konieczny staje się transport motocykla z miejsca na miejsce.

A jeśli chodzi o holowanie motocykla, oczywiście chcesz mieć możliwość poruszania się tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Ale kiedy wiesz, jak prawidłowo holować motocykl, żadna odległość nie jest zbyt duża podczas transportu – tym bardziej, jeśli holowanie Warszawa wykonają profesjonaliści.

Zastanów się nad tymi wskazówkami, jak bezpiecznie przenosić motocykl z miejsca na miejsce.

Pierwszą rzeczą jest posiadanie planu i odpowiedniego sprzętu do transportu. Na szczycie listy wyposażenia znajduje się odpowiednia przyczepa. Dostępnych jest wiele opcji, z których możesz skorzystać, w zależności od kilku czynników, w tym typu motocykla, którym jeździsz. Będziesz więc chciał wybrać przyczepkę, która będzie w stanie holować Twój konkretny model.

Jeśli szukasz usługi holowania, upewnij się, że wybrałeś taką, która ma platformę, a najlepiej taką, która jest własnością techników z doświadczeniem w holowaniu motocykli i quadów.

Ładowanie motocykla

Następny krok? Użyj rampy, aby załadować motocykl na przyczepę. W tym miejscu chcemy wspomnieć, że musisz użyć klinów pod koła, aby utrzymać motocykl w jednym miejscu podczas jazdy.

Jest to niezbędny krok we właściwym holowaniu motocykla. Przed ruszeniem należy umieścić kliny z tyłu i z przodu – dzięki temu motocykl będzie nieruchomy podczas holowania.

Mocowanie do podłoża

Następnym krokiem po załadowaniu motocykla jest upewnienie się, że motocykl jest bezpiecznie osadzony na przyczepie.

Motocykle to ciężkie maszyny i oczywiście są dla Ciebie cenne. Jeśli nie jest odpowiednio zabezpieczony, może się przesuwać podczas transportu lub, co gorsza – może faktycznie spaść z przyczepy. Dlatego ważne jest, aby zabezpieczyć motocykl za pomocą pasów, które całkiem dobrze wykonują zadanie. Wystarczy zwrócić uwagę na obciążenie robocze pasów, aby motocykl był bezpieczny w transporcie.

Możesz odłożyć stopkę boczną, a następnie zacząć mocować paski z przodu i z tyłu motocykla. Zabezpieczając pasy przyczepki, nie zapomnij przymocować pasów z tyłu motocykla.

W ten sposób powstaje przeciwnaprężenie, które utrzymuje motocykl w stałym stanie. Zanim zaczniesz jazdę, sprawdź, czy zawieszenie motocykla jest ściśnięte. W przeciwnym razie paski mogą ulec uszkodzeniu, co może doprowadzić do uszkodzenia motocykla.

Następnie dobrym pomysłem jest zakrycie motocykla, aby chronić go przed żywiołami. Zaleca się płótno lub plandekę winylową. Możesz to przywiązać do pasków, a nawet samego motocykla.

Jedź bezpiecznie!

Podczas gdy połowa bitwy to utrzymywanie motocykla w takim stanie, że raczej się nie ruszy, upewnij się, że jedziesz ostrożnie. W końcu motocykl leży delikatnie na przyczepce, nawet jeśli jest przywiązany i zabezpieczony. Nie zapominaj, że motocykl ma dwa koła, a nie cztery. Oznacza to, że motocyklowi znacznie łatwiej jest spaść z tyłu przyczepki. Upewnij się, że przestrzegasz wszystkich przepisów ruchu drogowego i nie spiesz się, albo lepiej oddaj to profesjonalistom.

Polecamy:
- Jakie stoły do restauracji warto wybrać?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *