Kwarc czy granit – porównanie, które może Cię zainteresować!

black-2398956_960_720Kwarc czy granit – co jest lepsze na blat? Odpowiedź brzmi: „To zależy od tego, czego szukasz”. Oba kamienie są bardzo popularne i oba mają szereg kolorów, funkcji, zalet i wad. Debata o tym, co jest „lepsze” sprowadza się do dwóch cech: wyglądu i trwałości. Koszt kamienia kwarcowego jest mniej więcej taki sam, jak koszt naturalnego granitu średniej jakości.

Blat kwarcowy:

-Wygląda bardziej nowocześnie i ma bardziej kontrolowany design i płynny kolor.
-Ma bardziej jednolity wygląd ze stałym kolorem.
- Nie ogranicza się to tylko do naturalnych kolorów, takich jak granit, więc możesz wybrać kolory, które najlepiej pasują do Twojego wystroju i stylu.

Blaty granitowe

-Granit jest prawdziwym kamieniem, więc wygląda bardziej naturalnie i łatwo pasuje do nowoczesnego, rustykalnego lub dowolnego rodzaju wystroju lub zestawu.
-Różnice w kolorze, żyłach, wzorach i drobinach naturalnego granitu zapewniają bardziej wyjątkowy i prawdziwy wygląd.
-Granit ma naturalne niedoskonałości wizualne, które mogą być piękne lub nie, w zależności od osobistych upodobań.

Podobnie jak granit, powierzchnie te wymagają minimalnej konserwacji, aby blat wyglądał jak nowy. Delikatne czyszczenie mydłem do naczyń i wodą lub łagodnym detergentem zapewnia długotrwały połysk.

Nie trzeba woskować ani uszczelniać kwarcu, a granit wymaga regularnego uszczelniania co 5–10 lat.

Współczesny blat kwarcowy to przejaw najwyższej klasy blatu kwarcowego. Najlepsze kwarce wykonane są przez firmy, które dokonały szeroko zakrojonych prac rozwojowych i badań nad udostępnieniem najlepszych blatów. Takie blaty są odporne na ciepło i zarysowania oraz posiadają dożywotnią gwarancję do użytku domowego. Style od klasycznego po współczesny i wszystko pomiędzy – można znaleźć w tej ofercie.

Takie blaty podobnie jak blaty granitowe są odporne na:

- plamy,
- zarysowania,
- pęknięcia.

Większość płynów, takich jak wino, kawa, napoje bezalkoholowe, a nawet płynne barwniki spożywcze, nie plami powierzchni wykonanych z tego materiału. Każdy z tych płynów można łatwo zetrzeć za pomocą łagodnego detergentu i wody.

Takie blaty są też oczywiście wysoce odporne na zarysowania. Chociaż kwarcowe blaty są odporne na zarysowania, nie są odporne na wszystkie. Zawsze najlepiej jest używać deski do krojenia, aby uniknąć bezpośredniego cięcia na powierzchni.

Kwarcowe blaty w odróżnieniu do granitowych nigdy nie wymagają żadnego rodzaju uszczelnienia. Wykonane są z nieporowatego materiału, co ułatwia konserwację. A ponieważ kwarc jest nieporowatą powierzchnią, nie ma szans, aby jakiekolwiek cząsteczki jedzenia przedostały się do tego blatu, stwarzając potencjalne ryzyko dla zdrowia.

Można też liczyć na konkurencyjne ceny. Chociaż i jeden i drugi blat ostatecznie ma konkurencyjną cenę, cena ta będzie różnić się ostatecznie w zależności od sprzedawcy i może obejmować instalację. Upewnij się, że porównujesz wiele ofert i uzyskaj szczegółową listę dokładnie tego, co jest wliczone w cenę, gdy otrzymujesz cenę zakupu, cięcia i instalacji kamienia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *