Gdzie emigrują Polacy?

Gdzie Polacy wyjeżdżają? Gdzie emigrują? Wielu marzy o Ameryce. Ale to za daleko. Znaczna część emigrantów przebywa w Europie, najczęściej w krajach członkowski UE. Spośród 2 mln emigrantów, aż 1,7 mln wyjechała do jednego z krajów Unii Europejskiej. Największą popularnością i zaufaniem wśród Polaków, nieprzerwanie od 2007 roku, cieszy się Wielka Brytania .Na drugim miejscu są Niemcy, a na trzecim plasuje się Irlandia W Niemczech i Wielkiej Brytanii odnotowano ostatnio znaczący napływ Polaków.

Niewielki spadek liczby migrantów z Polski występuje natomiast w przypadku Irlandii i Hiszpanii. Jednocześnie można zaobserwować dalszy wzrost liczby osób, które przebywają w krajach europejskich nienależących do UE, w tym na przykład w Norwegii. W tych krajach kuszą Polaków wysokie świadczenia socjalne i zarobki.

Oferty pracy Bielsko-Biała

No i piękne krajobrazy. W przypadku Wielkiej Brytanii jest to jeszcze dość tanie życie w stosunku do wynagrodzenia. Z pewnością do zwiększenia emigracji wśród Polaków przyczyniło się otwarcie granic, tj. wejście do strefy Schengen. Ułatwia to nam podróżowanie i podjęcie pracy w krajach w strefie UE. Około 2 mln naszych rodaków pracuje poza granicami Polski. Często wyjazd to jedyna z możliwych dróg na godne i normalne życie. Bo tutaj na takie nie ma szans.

Albo jak już, to bardzo o nie trudno. Trzeba mieć tylko nadzieję, że chociaż część z polskich emigrantów zechce wrócić do domu. Politycy taką nadzieję mają. Szkoda, że nic nie robią, że ludzie do kraju wrócili. A Anglicy już nas trochę nie lubią. Wielu polaków nie wie, jak się powinno zachowywać. Kulturalnie przede wszystkim.

Zarabiaj jako handlowiec:
Katowice przedstawiciel handlowy

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *