Gadżety dla fanów wina i nie tylko

pexels-photo-935240

Jeżeli lubisz alkohol nie tylko ze względu na efekty jego działania, to myślę, że powinny zainteresować Cię wszelkiego rodzaju gadżety związane właśnie z trunkami zawierającymi go w sobie. Oto kilka najciekawszych i jednocześnie łatwo dostępnych przedmiotów, które ucieszą niejednego gadżeciarza.

Elektryczny korkociąg
Niejednokrotnie spotkałem ludzi, którzy otwierali wino widelcem, wieszakiem a nawet butem. O ile każda z tych technik okazała się skuteczna, to na pewno żadna z nich nie była wygodna, a niektóre nawet groziły rozwaleniem butelki. Elektryczny otwieracz nie tylko załatwi niemalże cały proces za nas, ale ma też funkcji zapamiętywania kiedy dane wino zostało otwarte, dzięki czemu nie zapomnimy już spożyciu trunku. Dużą zaletą takiego gadżetu jest jego konstrukcja, połączenie dobrej jakości metalu z twardym, ale miłym w dotyku, gumowanym plastikiem sprawia, że jest to przedmiot praktyczny, trwały i ładny.

Mini lodówka
Nie jest to żadna nowość jeżeli chodzi o technologię, bo małe lodówki były używane już 30 lat temu, jednak aktualnie mają one masę zalet. Jedną z nich, jest duży zakres ustawiania temperatury. Oznacza to, że jeżeli posiadamy alkohol który należy pić bardzo schłodzony (np. niektóre odmiany rumu czy sake), to nie musimy mocno chłodzić całej lodówki, wystarczy, że odpowiednia temperatura zostanie ustawiona na naszym gadżecie. Droższe modele posiadają również możliwość łączenia się ze smartfonem, dzięki czemu możemy np. zdalnie zmienić temperaturę. Lepsze modele posiadają również wbudowany akumulator, który umożliwia przenoszenie lodówki i jej działanie przez kilka godzin.

Kieliszki i kufle lodowe
Jeżeli lubisz chłodne napoje alkoholowe, ale nie uznajesz rozcieńczania ich kostkami lodu, to jest dla Ciebie dobra wiadomość. Kieliszki i kufle z podwójnym dnem, umożliwiają chłodzenie cieczy bez jej rozcieńczania. Dla najbardziej wymagających, dostępne są kieliszki wykonane ze szkła z bardzo dobrze ukrytą warstwą żelu chłodzącego. Takie kieliszki znajdziesz pod adresem http://www.ministerstwogadzetow.com/prezenty.html – warty uwagi jest cały asortyment Ministerstwa Gadżetów.

Elegancki, ukryty barek

Ostatnimi laty bardzo wzrosła popularność barków. Kiedyś, duży i siermiężny element meblościanki, dziś nieduży element ozdobny z odpowiednimi skrytkami. Niektóre, droższe barki posiadają takie dodatki jak podświetlenie (często mocno konfigurowalne), chłodzenie, uchwyty na szkło (zależnie od barku ukryte lub widoczne), ładnie wkomponowane akcesoria barmańskie. Samą budową, barki mogą przypominać globusy, sekretarzyki, sejfy, dzbany czy rzeźby.

Perfekcyjny lód
Zestawy do odpowiedniego przygotowania lodu to hit ostatnich miesięcy. Zestaw zawiera odpowiednie foremki (przygotowane tak, by uzyskany lód miał zawsze idealny kształt,t bez żadnych wypustek i wgnieceń) o różnych kształtach. Są sześciany, są kule i wiele innych. Najciekawszy jest jednak zestaw do przygotowania wody. Dzięki niemu, uzyskany lód nie tylko będzie idealnie przejrzysty, ale też będzie odporny na łatwe pęknięcia, oraz usunie wszelkiego rodzaju, nawet delikatne nuty smakowe z wody (szczególnie uciążliwe dla osób, które ze względu na stan hydrauliki, mają w kranie wodę z metalicznymi posmakiem). Dodatkowo, znajdziemy w takim zestawie kilka akcesoriów do pracy z lodem, odpowiednie rękawiczki, oraz narzędzie do delikatnej obróbki lodu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *