Praca w gabinecie medycyny estetycznej – z jaką umową?

antonika-chanel-RJCslxmvBcs-unsplashMedycyna estetyczna to branża, która w ostatnich latach bardzo intensywnie się rozwija i przyciąga nowych klientów. Nieustannie też powstają nowe gabinety, które dla klientów są świetną opcją, natomiast dla osób z wykształceniem kosmetycznym stają się ciekawym i różnorodnym rynkiem pracy. Osoby, które chcą pracować w salonach kosmetycznych, zdecydowanie mają z czego wybierać.

Praca w gabinecie medycyny estetycznej to idealna opcja przede wszystkim dla osób po studiach kosmetologicznych, a także po różnego rodzaju kursach i szkoleniach, które pozwalają na szybkie zdobycie nowych umiejętności. Zanim zdecydujemy się na zatrudnienie w danym gabinecie, warto sprawdzić, jak będzie ono wyglądało i na jakich warunkach podpisane będą umowy z pracownikami. Jeśli cokolwiek nie będzie nam odpowiadało, warto szukać innych możliwości zatrudnienia. Z tym nie powinno być większego problemu – dobrzy, wykształceni kosmetolodzy z umiejętnościami i uprawnieniami raczej nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

Zawsze sprawdzaj warunki umowy

Przed rozpoczęciem pracy w gabinecie medycyny estetycznej zawsze warto upewnić się, na jakiej umowie będziemy pracować. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest umowa o pracę wraz ze wszelkimi prawami, jakie w tej sytuacji pracownicy nabierają. Umowa o pracę to dobre zabezpieczenie dla pracownika, gdyż w razie czego jest okres wypowiedzenia, można korzystać z urlopów, płatnych zwolnień lekarskich, mieć w pełni opłacane składki i ubezpieczenie. Niestety, wśród pracodawców można spotkać różne osoby, także i takie, które chcą mieć pracowników jak najniższym kosztem. Zdarza się więc, że właściciel salonu podpisuje umowy o dzieło, umowy zlecenie lub inne formy umów z pracownikami. Jeśli taka forma umowy nam nie odpowiada, lepiej szukać innego zatrudnienia. Ale i takie umowy mają swoich zwolenników, szczególnie wśród osób, które szukają pracy dorywczej lub na czas kontynuowania nauki.

Zakres obowiązków zależny od umiejętności

W czasie podpisywania umowy w gabinecie kosmetycznym, otrzymamy również zakres obowiązków, jakie będziemy musieli na co dzień wykonywać. Warto dobrze im się przyjrzeć, aby ocenić, czy faktycznie do wszystkich zabiegów mamy odpowiednie umiejętności, wykształcenie i kwalifikacje. Jeśli kogoś interesuje usuwanie zmarszczek warszawa lub inne bardziej inwazyjne zabiegi, liczy na to, że zajmie się nim specjalista. Osoby wykwalifikowane zapewniają też w stu procentach bezpieczne przeprowadzenie zabiegów. Pamiętajmy więc, że nawet pomimo nakazów pracodawcy, nie mamy obowiązku wykonywać takich zabiegów, z którymi nigdy nie mieliśmy styczności i nie robiliśmy ich. Co więcej, jeśli nie mamy wykształcenia medycznego, nie mamy prawa wykonywać zabiegów, które może robić tylko lekarz. Jeśli pomimo to zabiegi wykonywać będziemy, możemy mieć z tego tytułu sporo problemów. Będą one jeszcze większe, jeśli zabieg pójdzie nie tak, pojawią się jakiekolwiek komplikacje, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Nie warto więc ryzykować, gdyż można w ten sposób zamknąć sobie wiele możliwości zawodowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *