Zasłony gotowe i firanki na święta. Jak udekorować okno na Boże Narodzenie?

bedroom-690129_640 (1)

Nie zawsze dekorujemy okna na święta. Jednak naprawdę warto. Coraz więcej osób to robi. Jaka powinna być gotowa zasłona na święta? Jakie firanki gotowe wybrać? Czytaj dalej, a dowiesz się mnóstwa ciekawych rzeczy.

Jakie kolory są świąteczne?

Święta to wyjątkowy okres. Każdy chce, aby jego wnętrze w tym czasie wyglądało wyśmienicie. W Boże Narodzenie mamy konkretne obyczaje i tradycje. Okazuje się także, że są kolory, które można określić świątecznymi. Będzie to zieleń, złoto i czerwień. Bardzo ładnie one prezentują się w towarzystwie srebra i bieli. Niekoniecznie w święta trzeba dopasowywać zasłony gotowe do całej aranżacji. To krótki okres. Ta zmiana jest tylko na te konkretne dni w roku. Jednak należy wszystko robić ze smakiem, aby wyglądało to elegancko. Przykładowo, jeśli Twój salon jest jaskrawy, wybierz zasłony o takich kolorach. Pastele bardzo dobrze wyglądają we wnętrzach ciemniejszych. Złoto lub biel też są barwami, które będą pasować.

Firanki z nadrukiem. Czy to dobry pomysł na święta?

Warto pomyśleć nad firanką z nadrukiem. Może to być właśnie jakiś motyw świąteczny. Opcji jest bardzo wiele. Jedne z nich to choinki, bałwanki, bombki, aniołki, dzwonki, renifery, prezenty, śnieżynki. Jeśli np. dany motyw pojawia się na firance, to należy również go powtórzyć w innych dekoracjach świątecznych. Renifery mogą być figurkami ustawionymi na stole, czy na parapecie. Jeśli właśnie ten motyw pojawił się na Twojej firance.

Połączenie firan z zasłonami

Oczywiście kolory firan i zasłon mogą być dowolne, jeśli chodzi o święta. Jednak zazwyczaj firany i zasłony powinny być w podobnych barwach. Na Boże Narodzenie jednak można zawiesić np. złote firanki i zielone zasłony. To bardzo ciekawy pomysł. Innym dobrym rozwiązaniem jest zawieszenie kolorowych firan makaronów. Jednak warto tutaj postawić na barwy świąteczne. Może również jakieś błyszczące koraliki na nich? Będzie to interesujące urozmaicenie. Poza tym również koraliki mogą trochę przypominać i kojarzyć się ze śnieżynkami.

Marszczenie zasłon

Zasłony świąteczne są bardzo dekoracyjne. Dlatego też nie powinny one być marszczone. Przyjmuje się, że takie właśnie powinny być powieszone gładko. Dopuszczalne jest delikatne marszczenie.

Czy można upinać zasłony świąteczne?

Zasłony z motywem można upiąć naprawdę na wielorakie sposoby. Można upiąć się chwostami po bokach okna. Można także zastosować szeroką taśmę w tym celu.

Zasłony świąteczne i Twoje wnętrze

Można i również w tym wypadku, pomyśleć, aby zasłony gotowe pasowały do Twojego wnętrza. Zasłony świąteczne skandynawskie będą idealnie pasowały do wnętrza, w którym znajdują się proste, drewniane meble. Jeśli zaś np. Twój salon jest w stylu glamour, wybierz zasłony świąteczne, te najszykowniejsze. Dobre połączenie to mat i połysk, złoto i biel. Jeśli Twój salon jest prosto urządzony, firany świąteczne z motywem naprawdę urozmaicą wystrój Twojego pomieszczenia. Dadzą mu zapewne charakteru. Wnętrze rustykalne? Tu idealnym rozwiązaniem będą zasłony przewiązane podwiązką w modną szkocką kratę.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *