W jaki sposób zarządzać finansami, aby nigdy nie brakowało nam pieniędzy?

kredyt3

Wiele osób nie może pochwalić się poduszką finansową, czyli wystarczającym zabezpieczeniem w postaci odłożonych pieniędzy. Zdecydowanie częściej trzeba zmagać się niemalże z przetrwaniem od jednej do drugiej wypłaty. Nie zawsze wynika to ze zbyt niskiego wynagrodzenia, ale po prostu z nieumiejętnego wydawania pieniędzy i braku kontroli nad własnym budżetem.

Nic więc dziwnego, że ciągle nam na coś nie starcza i ciągle głowimy się nad tym, skąd wziąć dodatkowy zastrzyk gotówki. Kilka zmian w dotychczasowym życiu z pewnością przyczyni się do poprawienia sytuacji materialnej.

Umiejętne zarządzanie finansami kluczem do sukcesu

Oszczędzanie wydaje się być czymś tak łatwym, ale w praktyce bywa z tym bardzo różnie i często nie ma po prostu czego już odłożyć na koniec miesiąca, nierzadko wręcz brakuje wolnych środków na bieżące wydatki i konieczna okazuje się być pożyczka (sprawdź ofertę na https://www.extraportfel.pl/). Niektórzy mają oczywiście różne lokaty, na którym zamrażają swój kapitał lub pieniądze na koncie oszczędnościowym. Jest to oczywiście dużo lepszy pomysł niż trzymanie ich w przysłowiowej skarpecie, co wiąże się tylko z utratą ich wartości i większą pokusą sięgnięcia po gotówkę, bo okazji ku temu przecież nie brakuje.

Niektórym osobom bardzo trudno jest cokolwiek odłożyć, a jeśli nawet się to uda i pieniądze trafią do skarbonki, przy pierwszej lepszej okazji znikają z niej na jakiś nieprzewidziany wydatek. Warto wyobrazić sobie nawyk comiesięcznego odkładania jakiejś sumy pieniędzy, wpłacając ją na konto zaraz po otrzymaniu wynagrodzenia. Najlepiej będzie ustawić sobie stałe zlecenie na daną kwotę, dzięki czemu bank automatycznie przeleje ją z rachunku osobistego na oszczędnościowy. Nawet tego nie zauważmy, a wraz z upływem czasu uzbiera się sporo oszczędności.

Przemyślane zakupy

Kolejną kwestią jest niezwlekanie z zapłaceniem rachunków, ale robienie tego zaraz po otrzymaniu wypłaty. Będzie można mieć wtedy pewność co do tego, że nie zostanie się z nieuregulowanymi zobowiązaniami. Z kolei większe wydatki powinno się planować, zawsze opierając się na dostępnym budżecie, a dokładniej na tym co zostało po uiszczeniu wszystkich niezbędnych opłat. Jeśli to możliwe, warto robić zbiorowe i większe zakupy, najlepiej przez Internet.

Dużo łatwiej jest wtedy oszacować wydatki przed złożeniem zamówienia bo wystarczy sprawdzić całkowitą wartość wirtualnego koszyka. Zawsze można coś z niego usunąć lub wymienić. Nie działają na nas też żadne chwyty marketingowe, które bombardują klientów w sklepach stacjonarnych. Spokojne zakupy to lepiej przemyślane zakupy, bez presji ze strony otoczenia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *