Filtr z odwróconą osmozą w biurze? Skorzystaj z tego poradnika!

Przed zakupem systemu filtracji odwróconej osmozy możesz mieć pytania, na które chcesz odpowiedzieć. Tutaj zajmujemy się takimi decyzjami, być wiedział jak mądrze podejść do zakupu takiego systemu do swojego biura. Ważne też jest byś wiedział jak podłączyć filtr wody i system odwróconej osmozy i jakiego rozmiaru system jest odpowiedni dla twojego biura i potrzeb pracowników.

water-2057924_960_720

Co muszę wiedzieć przed zakupem systemu odwróconej osmozy?

Więc zdecydowałeś się poważnie zastanowić nad badaniem systemów odwróconej osmozy przed dokonaniem zakupu. Idealnie! Oto jeszcze kilka rzeczy do rozważenia.

Czy muszę kupić specjalny kran?

Systemy odwróconej osmozy wymagają oddzielnego kranu do dozowania uzdatnionej wody. Czy wiesz, że możesz ulepszyć swój kran – aby dopasować kolor, wykończenie i styl istniejących oprawek do zlewozmywaków? Dzisiejsi producenci tego typu rozwiązań udostępniają takie możliwości.

Zastanawiasz się ile stopni filtracji powinien mieć system odwróconej osmozy w Twoim biurze?

Systemy odwróconej osmozy zwykle są dostarczane w 3, 4 lub 5 stopniach filtracji. W przypadku większości przypadków zalecane jest przynajmniej 4. Jeśli naprawdę zależy Ci na dobrze przefiltrowanej wodzie lub Twoje biuro znajduje się obszarze o wysokim poziomie osadu, możesz rozważyć system, który ma dodatkową filtrację wstępną (5 etapów). Jednak zwykle każde z tych rozwiązań zapewnią odpowiednią filtrację dla większości zastosowań.

A co z twardością wody?

Należy pamiętać, że system odwróconej osmozy nie jest zmiękczaczem wody, a jeśli twoja woda ma twardość powyżej normy, wstępna obróbka zmiękczacza wody pomoże zachować żywotność systemu i membrany, chociaż nie jest wymagana.

Czy woda odpadowa też będzie odpowiednia do systemu odwróconej osmozy?

woda do biurPodobnie, jak używamy wody do mycia naczyń, ubrań lub pojazdów, technologia ta wykorzystuje wodę do czyszczenia membran podczas przetwarzania wody. Podczas procesu filtracji, systemy odwróconej osmozy zwykle zużywają więcej wody niż przefiltrowana woda, którą wytwarza. Ale ponieważ system wyłącza się, gdy zasobnik jest pełny, woda nie spłynie do odpływu. Niektóre systemy są bardziej wydajne niż inne.

Ile wody może wytworzyć system?

Oczekuj wydajności produkcji od 50% do 75% wartości znamionowej systemu klasycznego. Choć prawdą jest, że nikt nie używa tak naprawdę ponad 50 litrów wody pitnej dziennie, to prędkość, z jaką system odwróconej osmozy wytwarza wodę pitną i faktycznie wytwarza litr wody na godzinę (przy normalnym ciśnieniu wody). Tak więc, system tego rodzaju zapewni odpowiednią produkcję dla każdego gospodarstwa domowego czy firmy i nie będzie kosztował dużo więcej niż system klasyczny.

Warto przemyśleć tego rodzaju opcję do swojego biura, aby dać swoim pracownikom dodatkowe benefity, dzięki którym nie tylko zwiększą swoją produktywność, ale też faktycznie będą zdrowsi i wpłynie to na mniejszą liczbę zwolnień lekarskich, jakie będą Ci przynosić.

Więcej na ten temat możesz poczytać w każdej chwili tutaj: osmoza – prostozkranu.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *