Etykieta samoprzylepna papierowa czy foliowa? Co wybrać?

d16c93de3e576597ffe43a3633f99aa8

Etykiety samoprzylepne są wykonywane z wielu bardzo różnorodnych surowców. Wielu użytkowników tego typu produktu staje przed wyborem- etykieta papierowa, czy etykieta foliowa. Podpowiadamy, którą wybrać.

Etykiety foliowe- kiedy je stosować?

Etykiety samoprzylepne foliowe mogą być wykonane z dwóch rodzajów folii: PP oraz PE. Folia PP jest folią twardszą, dostosowaną do oklejania twardych opakowań. Folia ta nie dostosowuje się kształtem do kształtu powierzchni do której jest doklejana. Z kolei folia PE to rodzaj folii znacznie bardziej miękkiej, dostosowującej się kształtem do kształtu opakowań na których jest przyklejana. Ten rodzaj materiału stosowany jest tam, gdzie zależy nam na dużej integracji opakowania z etykietą. Etykiety foliowe charakteryzują się dużo większą odpornością na działanie czynników zewnętrznych niż ich papierowe odpowiedniki. Dodatkowo dzięki zastosowaniu odpowiedniego kleju mogą być właściwie nie do usunięcia z powierzchni materiałów, do których zostały przyklejone. Mówiąc krótko, jeśli mamy do czynienia z produktami, które są narażone na działanie wody, wilgoci, temperatur odbiegających od pokojowych, wybierzmy etykiety samoprzylepne wykonane z folii.

Etykiety wykonane z papieru- bardzo często najlepsze rozwiązanie.

drukarnia uvNiekiedy etykieta nie musi być wystawiona na działanie skrajnie negatywnych warunków zewnętrznych. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku etykiet o charakterze logistycznym. Etykieta taka odgrywa rolę nośnika informacji na czas przechodzenia przez opakowanie procesu logistycznego. Najczęściej mówimy o stosunkowo krótkim procesie logistycznym, polegającym na przykład na wysłaniu paczki do Klienta, czy oznakowaniu palety, która zostaje przesłana pomiędzy magazynami. Inną grupą etykiet samoprzylepnych papierowych są etykiety zadrukowane (fleksograficznie lub cyfrowo), które stanowią element dekoracyjno-informacyjny opakowania. Papier użyty do produkcji etykiet samoprzylepnych może być papierem gładkim bez żadnej faktury (również do zadruku termicznego), ale może być również papierem ozdobnym z wyraźną fakturą i strukturą. Tego typu papiery są bardzo często wykorzystywane do etykietowania win, czy innych napojów alkoholowych.

HIT-Kody Kreskowe- Twoja drukarnia etykiet.  

Poznańska drukarnia fleksograficzna i cyfrowa HIT-Kody Kreskowe oferuje etykiety samoprzylepne w każdym nakładzie i kształcie. Dzięki dobrze wyposażonemu parkowi maszynowemu podejmujemy się zleceń dla każdego Klienta. Oprócz oferty etykietowej polecamy również systemy informatyczne do projektowania etykiet oraz systemy print&apply i drukarki etykiet.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Etykieta samoprzylepna papierowa czy foliowa? Co wybrać?

  1. Tolek
    8 listopada 2022 at 11:45

    Etykiety do drukarek standardowych czyli takich w formacie A4 – laserowych jak i atramentowych są dostępne w niskiej cenie w internecie, jednak wydruk na takich etykietach nie jest do końca wygodny. Najwygodniejsze są drukarki do etykiet. Warto wówczas zaopatrzyć się w specjalne etykiety, tak aby jeszcze wygodniej znakować swoje produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *