Estetyka dokumentacji i papierów firmowych – znów na topie!

ink-3939187_960_720Po latach zaniedbań, dobre, staromodne artykuły papiernicze cieszą się ostatnio czymś w rodzaju odrodzenia. Nie chodzi o to, że ludzie odrzucają internet: wręcz przeciwnie, tempo, w jakim dotychczas komunikacja w formie papierowej jest przenoszona online, rośnie, a nie zwalnia. Nie, ponowne zainteresowanie papierem jest w rzeczywistości spowodowane tym przejściem i widać to choćby na przykładzie papierów i dokumentów firmowych.

Jak to?

To klasyczny fragment psychologii odwrotnej, ponieważ im mniej korespondencji papierowej otrzymujemy, tym większą wartość przywiązujemy do niej. Każdy, kto dzisiaj dostanie pocztówkę lub – jeszcze rzadziej – list, jest bardziej niechętny niż kiedykolwiek, aby to wyrzucić. Ten sam proces miał miejsce również w życiu biznesowym. Wysyłanie listu do klientów lub partnerów stało się rzadszym wydarzeniem, ale w konsekwencji ważniejszym, całe szczęście w realizacji tego pomagają oferty, takie jak https://www.pieczatki-polastudio.pl.

Oznacza to, że projektowanie materiałów piśmiennych stało się bardziej widoczne niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ można oczekiwać, że korespondencja pisemna będzie traktowana tak, jak nigdy wcześniej, kiedy była częścią irytującej powodzi i kiedy wszystko, od formularzy zamówień i faktur po specyfikacje produktów i umowy trzeba było przesyłać tam i z powrotem pocztą. Dlatego właśnie wracamy do punktu, w którym zakończyliśmy ten czas w zeszłym roku, i przedstawiamy szereg podejść do projektowania, które przykuły naszą uwagę i pokazują, dokąd zmierza w 2021 roku.

Cross media

Z tego samego powodu projektowanie materiałów piśmiennych jest obecnie pojęciem o wiele szerszym niż kiedykolwiek wcześniej: jest częścią projektu korporacyjnego, który obejmuje każdy aspekt komunikacji firmowej, od podpisu na e-mailach pracowników i nagłówka na Twitterze i Facebooku, aż po biznes. karty i markowe ołówki. Niektóre z naszych ulubionych prac na rok 2021 robią cnotę z konieczności i działają z prostymi geometrycznymi formami i kolorami, które można łatwo zastosować do papieru firmowego, jak to tylko możliwe, nawet w aplikacjach.

Innym językiem projektowania, który pozytywnie nadaje się do stosowania w różnych przestrzeniach i urządzeniach, jest klasyczny, nowoczesny design – takie style opierają się na prostocie czerni i bieli, podobnie jak szereg innych modnych stylizacji. Są to doskonałe przykłady czystej, uderzającej papeterii, która zachwyci swoim dyskretnym stylem. Takie podejście do dokumentacji firmowej i wszystkiego, co z nią związane świetnie pokazuje, jak wiele sprytna koncepcja projektowa zastosowana rygorystycznie do wszystkich elementów może osiągnąć pod względem marki.

Kolor

Niemniej kolor nie jest pozbawiony swojego uzasadnienia: 2021 rok zdecydowanie zapowiada się raczej jako rok mocnych odcieni niż odcieni pastelowych, zwłaszcza pomarańczowych. Spójrz na świeży, przyciągający wzrok papier, karty i inne zaprojektowane motywy, jakie widać w nowoczesnych projektach, aby zobaczyć, jak dobrze może działać silny korporacyjny kolor, jeśli jest włączony w papeterii.

W końcu projektowanie materiałów piśmiennych nie odbywa się – i nigdy nie powinno – odbywać się w próżni: mocne kolory powinny być stosowane tam, gdzie są częścią tożsamości korporacyjnej firmy, ale nie powinny być używane dla nich samych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *