Estetyka dokumentacji i papierów firmowych – znów na topie!

ink-3939187_960_720Po latach zaniedbań, dobre, staromodne artykuły papiernicze cieszą się ostatnio czymś w rodzaju odrodzenia. Nie chodzi o to, że ludzie odrzucają internet: wręcz przeciwnie, tempo, w jakim dotychczas komunikacja w formie papierowej jest przenoszona online, rośnie, a nie zwalnia. Nie, ponowne zainteresowanie papierem jest w rzeczywistości spowodowane tym przejściem i widać to choćby na przykładzie papierów i dokumentów firmowych.

Jak to?

To klasyczny fragment psychologii odwrotnej, ponieważ im mniej korespondencji papierowej otrzymujemy, tym większą wartość przywiązujemy do niej. Każdy, kto dzisiaj dostanie pocztówkę lub – jeszcze rzadziej – list, jest bardziej niechętny niż kiedykolwiek, aby to wyrzucić. Ten sam proces miał miejsce również w życiu biznesowym. Wysyłanie listu do klientów lub partnerów stało się rzadszym wydarzeniem, ale w konsekwencji ważniejszym, całe szczęście w realizacji tego pomagają oferty, takie jak https://www.pieczatki-polastudio.pl.

Oznacza to, że projektowanie materiałów piśmiennych stało się bardziej widoczne niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ można oczekiwać, że korespondencja pisemna będzie traktowana tak, jak nigdy wcześniej, kiedy była częścią irytującej powodzi i kiedy wszystko, od formularzy zamówień i faktur po specyfikacje produktów i umowy trzeba było przesyłać tam i z powrotem pocztą. Dlatego właśnie wracamy do punktu, w którym zakończyliśmy ten czas w zeszłym roku, i przedstawiamy szereg podejść do projektowania, które przykuły naszą uwagę i pokazują, dokąd zmierza w 2021 roku.

Cross media

Z tego samego powodu projektowanie materiałów piśmiennych jest obecnie pojęciem o wiele szerszym niż kiedykolwiek wcześniej: jest częścią projektu korporacyjnego, który obejmuje każdy aspekt komunikacji firmowej, od podpisu na e-mailach pracowników i nagłówka na Twitterze i Facebooku, aż po biznes. karty i markowe ołówki. Niektóre z naszych ulubionych prac na rok 2021 robią cnotę z konieczności i działają z prostymi geometrycznymi formami i kolorami, które można łatwo zastosować do papieru firmowego, jak to tylko możliwe, nawet w aplikacjach.

Innym językiem projektowania, który pozytywnie nadaje się do stosowania w różnych przestrzeniach i urządzeniach, jest klasyczny, nowoczesny design – takie style opierają się na prostocie czerni i bieli, podobnie jak szereg innych modnych stylizacji. Są to doskonałe przykłady czystej, uderzającej papeterii, która zachwyci swoim dyskretnym stylem. Takie podejście do dokumentacji firmowej i wszystkiego, co z nią związane świetnie pokazuje, jak wiele sprytna koncepcja projektowa zastosowana rygorystycznie do wszystkich elementów może osiągnąć pod względem marki.

Kolor

Niemniej kolor nie jest pozbawiony swojego uzasadnienia: 2021 rok zdecydowanie zapowiada się raczej jako rok mocnych odcieni niż odcieni pastelowych, zwłaszcza pomarańczowych. Spójrz na świeży, przyciągający wzrok papier, karty i inne zaprojektowane motywy, jakie widać w nowoczesnych projektach, aby zobaczyć, jak dobrze może działać silny korporacyjny kolor, jeśli jest włączony w papeterii.

W końcu projektowanie materiałów piśmiennych nie odbywa się – i nigdy nie powinno – odbywać się w próżni: mocne kolory powinny być stosowane tam, gdzie są częścią tożsamości korporacyjnej firmy, ale nie powinny być używane dla nich samych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *