Ekrany bezszwowe – jakie mają wady i zalety?

monitor-1054708_640W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy skutecznie ścigają się z coraz to bardziej efektywną formą reklamy. Ma ona docierać do jak największego grona odbiorców, przy jak najmniejszym nakładzie finansowym. Z tego względu coraz częściej i chętniej wykorzystujemy ekrany bezszwowe. Znajdują one swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Zobaczymy jest w formie reklamy sklepu, na ważnych wydarzeniach i spotkaniach, centrach handlowych, restauracjach czy klubach. Co sprawa, że stają się one tak popularne? Jakie są ich główne wady? Poniżej postaramy się omówić poruszone kwestie.

Czym są ekrany bezszwowe?

Ekran bezszwowy jest połączeniem kilku mniejszych ekranów w jeden duży. Charakteryzuje się dużą rozdzielczością i ‘ramkami’ w połączeniach poszczególnych ekranów. Jest to problem natury technologicznej, który nie da się całkowicie zniwelować. Jednak coraz to nowsze modele cechują się znacznie mniejszymi obramowaniami, co znacząco poprawia jakość odbioru treści.

Zalety ekranów bezszwowych

Konstrukcja ekrany bezszwowego jest przede wszystkim bardzo lekka. Pojedyncze monitory nie ważą wiele, co sprawia, że całość jest niezwykle lekka. Dzięki temu montaż jest bardzo prosty i możliwy do wykonania w każdych warunkach i okolicznościach. Ponadto poszczególne moduły można dowolnie ze sobą łączyć. Pozwala to na tworzenie nieograniczonych formatów i wielkości. Duże obrazy o wysokiej rozdzielczości będą przyciągały wzrok i uwagę większej ilości odbiorców. Co jest niezwykle ważne w przypadku reklamy. Poza tym wszystkim ekrany bezszwowe charakteryzują się długi czasem pracy i niezawodnością. Prosta, nieskomplikowana konstrukcja pozwala na uzyskanie niesamowitych efektów. Nawet przy długotrwałym użytkowaniu takiego ekranu nie ma problemu z przegrzewaniem się. Dlatego ekran bezszwowy znajduje swoje zastosowanie każdych warunkach. 

Wady ekranów bezszwowych.

Wszystko ma swoje wady i zalety. Nie inaczej jest w tym przypadku. Ekrany bezszwowe posiadają przede wszystkim ramki pomiędzy poszczególnymi modułami. Zdecydowanie psuje to jakość odbioru przekazu przez odbiorców. Aktualnie nie da się w zupełności zniwelować tego problemu. Często okazuje się, że połączenie znajduje się w miejscu przekazu jakiejś ważnej treści. Z tego względu ekrany bezszwowe nie nadają się do prezentacji. Jest jeszcze jedna ogromna wada takiego rozwiązania. Ekrany bezszwowe jak każde inne, odbijają światło. Oznacza to, że w jasnych i naświetlonych pomieszczeniach treści przekazywane będą mniej widoczne. Z tego względu korzystanie z takiego rozwiązania na zewnątrz w słoneczny dzień staje się praktycznie niemożliwe.

Powyższe wady nie występują w przypadku ekranów diodowych. Zbudowane są one w całości z diod, które nie odbijają światło, a je rozpraszają. W takim rozwiązaniu nie ma też ramek co znacząco podwyższa komfort odczytu, co jest niezwykle potrzebne w przypadku skutecznej reklamy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *