Dwa sprawdzone (i tanie) sposoby na podniesienie ochrony biura przed włamaniami

pobrane

Każdego roku w naszym kraju zgłaszanych jest ogrom napadów rabunkowych. Ochrona biura przed tymi włamaniami może być droga. Na szczęście istnieją tańsze i prostsze alternatywy niż stosowanie kamer i systemów alarmowych.

Folie zabezpieczające okna i odpowiednio dobrane klamki okienne są jedną z tych opcji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak mogą one pomóc w ochronie Twojego biura przed zagrożeniami z zewnątrz.

Zmniejsz niebezpieczeństwo włamań

Jedną z największych zalet folii okiennych i klamek z blokadą w odniesieniu do bezpieczeństwa jest zapobieganie włamaniom, napadom i innym sytuacjom związanym z nieproszonymi gośćmi. Folie okienne zabezpieczające to warstwa ochronna przyklejona do szyby Twojego domu lub firmy. Choć jest cienka i elastyczna tworzy uszczelkę ochronną, która utrudnia rozbicie szyby. Taka folia okienna jest zaprojektowana tak, aby wytrzymać wielokrotne uderzenia. Jeśli również wejście ze strony zostanie udaremnione zabezpieczeniem, jakim są wysokiej jakości klamki okienne (zobacz na: https://klamki-bartex.pl) to po kilku takich nieudanych próbach włamania do biura, przestępcy prawdopodobnie nie będą próbowali dalej ryzykować.

Nawet jeśli zdołają roztrzaskać szybę, klamka i rozproszone kawałki szkła skutecznie udaremnią im wejście do środka. Dodanie takich walorów zabezpieczających do okien jest świetnym sposobem na zniechęcenie do włamań.

Zmniejsz widoczność

pexels-photo-912595Wiele osób błędnie zakłada, że napady zdarzają się tylko w nocy. W rzeczywistości większość włamań ma miejsce w godzinach od 10 do 15, kiedy świeci słońce. Częściowo może to wynikać z tego, że przestępcy chcą widzieć, co znajduje się w budynku, do którego się włamują, a taką wiedzę zdobywają zaglądając przez okna. W tym kontekście, możesz jeszcze skuteczniej odstraszać przestępców, wybierając przyciemnioną folię. Przyciemniona folia zasłania widok tego, co jest w środku za oknem, co utrudnia kryminalistom zajrzenie do środka, aby sprawdzić, czy warto spróbować się włamać do środka.

Dodatkową zaletą umieszczenia na szybie dla bezpieczeństwa przyciemnianej folii jest to, że pomaga chronić biuro i znajdujące się w nim sprzęty przed promieniami UV. Pomaga uczynić budynek bardziej energooszczędnym poprzez blokowanie dostępu ciepła w cieplejszych miesiącach i uszczelnianie ciepła w środku podczas chłodniejszych.

Zapobiegaj szkodom spowodowanym przez rozbite szyby

Szkło z rozbitego okna może stanowić duże zagrożenie dla każdego, kto znajdzie się w pobliżu tego okna. Nie wszystkie zagrożenia bezpieczeństwa pochodzą od przestępców. Okna mogą zostać rozbite przez bawiące się dzieci, przewracające się meble czy gałęzie drzewa. Kiedy okna nieoczekiwanie pękają, każdy, kto stoi zbyt blisko, jest narażony na rany spowodowane przez szybę. Folia zabezpieczająca okno pomaga w utrzymaniu integralności okna, nawet gdy się rozbije – co chroni każdego, kto stoi zbyt blisko.

Chroń swoje biuro za pomocą folii zabezpieczającej i klamek okiennych – to świetny (i ekonomiczny) sposób na ochronę przed zagrożeniami z zewnątrz.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *