Co zrobić gdy zakup drukarki jest zbyt kosztowny? Pomyśl o wynajmie!

printer-4551917_1280Podobnie jak telefony, komputery i projektory, kopiarka/drukarka jest niezbędnym wyposażeniem automatyki biurowej. Ponieważ jednak koszt tych maszyn zwykle pochłania dużą część budżetu, rozważanie zakupu, leasingu lub wynajęcia kopiarki/drukarki jest powszechną kwestią dla większości firm. W tym artykule omówimy różnice pomiędzy kupnem, leasingiem a wynajmem kopiarki/drukarki.

Kupno a leasing a wynajem – koszt

Mówiąc prościej, zakup kopiarki/drukarki to jednorazowa wymiana pieniędzy na aktywa. Ta opcja często wymaga ogromnej kwoty z góry. Może to być zbyt kosztowne dla firm rozpoczynających działalność, które są zaopatrywane w gotówkę, a także dla firm z niewielkimi lub napiętymi przepływami pieniężnymi. Chodzi tu o koszt alternatywny – czy tę ryczałtową kwotę należy przeznaczyć na zakup kopiarki/drukarki, czy może lepiej wykorzystać ją na inne inwestycje?

Pod względem kosztów leasing lub wynajem kopiarki/drukarki jest bardziej opłacalny, ponieważ w przeciwieństwie do zakupu, leasingu i wynajmu nie wiąże się z nakładaniem kapitału z góry. Zamiast tego zostanie ustalona i uzgadniana z góry stała miesięczna opłata. W ten sposób firmy mogą zachować swój kapitał obrotowy i mają swobodę wyboru między dzierżawą a wynajmem.

Kopiarka/drukarka długoterminowa a krótkoterminowa

Typowy okres leasingu lub umowy najmu może wynosić od 3 do 5 lat. Oczywiście dłuższy okres zatrudnienia przekłada się na niższą miesięczną ratę, ponieważ kwota kapitału jest amortyzowana przez dłuższy okres. Jest to dobra opcja dla firm o wysokim wskaźniku wykorzystania swoich kopiarek/drukarek.

Biorąc to pod uwagę, istnieją również krótkoterminowe kadencje, od kilku miesięcy do roku. Jeśli firma jest niepewna swoich perspektyw biznesowych lub ma niski wskaźnik wykorzystania, najlepiej będzie skorzystać z krótkoterminowej umowy leasingu lub wynajmu kopiarki/drukarki, zamiast kupować ją. Takie firmy mogą również rozważyć odnowioną maszynę, ponieważ będzie tańsza.

Wydzierżawiając lub decydując się na wynajem drukarek zamiast kupować kopiarkę/drukarkę, pomaga również zabezpieczyć się przed starzeniem się z powodu szybkiego i stale ewoluującego cyklu technologicznego. Opcja odświeżania technologii, która pozwala firmom regularnie aktualizować istniejącą infrastrukturę IT, jest zwykle dostępna w przypadku długoterminowej kadencji. W przeciwnym razie zapytaj o tę opcję.

Kupno vs. leasing vs. wynajem – usługi serwisowe

Kopiarki/drukarki wymagają stałej konserwacji. Niektóre usługi konserwacyjne obejmują robociznę związaną z naprawą awarii, wymianę części zamiennych oraz uzupełnienie tonera i materiałów eksploatacyjnych.

Przy zakupie kopiarki/drukarki usługi serwisowe są zwykle ograniczone do określonego okresu gwarancyjnego lub czasami w ogóle nie są uwzględniane. Podobnie przy leasingu kopiarki/drukarki maszyna jest oddawana w leasing od leasingodawcy do leasingobiorcy. Odpowiedzialność za utrzymanie spoczywa na najemcy, co oznacza, że ​​usługi serwisowe nie są w ogóle uwzględnione. Jednak w niektórych przypadkach umowa o świadczenie usług serwisowych może być dodana odrębnie od umowy leasingowej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *