Drukarki 3D – funkcjonalna pomoc w pracy czy wyrzucone w błoto pieniądze

felix_3d_printer_-_printing_headPojawienie się na rynku drukarek trójwymiarowych otworzyło przed wieloma przedsiębiorcami szansę na podkręcenie swojego biznesu. Ci już działający zastanawiali się, w jaki sposób mogą wykorzystać sprzęt w swojej pracy, natomiast osoby zastanawiające się nad swoją własną działalnością dopiero rozważają, czy skorzystać z działania tych właśnie drukarek przestrzennych. Kiedy więc drukarka 3D może nam pomóc, a kiedy zaszkodzić?

Wykorzystanie drukarek 3D

Zanim zastanowimy się nad wykorzystaniem drukarki 3D należy sprawdzić, w jaki sposób może zostać wykorzystana. Dzięki jej właściwościom z drukarki 3D można dosłownie wyczarować różnego rodzaju trójwymiarowe przedmioty, które będą wykonane z plastycznego materiału, a jednocześnie charakteryzowały się dokładnością wykonania i trwałością. Póki co zyskały zastosowanie w medycynie oraz gałęziach przemysłu, robiąc prototypy oraz wszelkiego rodzaju przedmioty, potrzebujące dokładności i precyzji wykonania. Od niedawna można dostać także wersję sprzętu do domowego użytku, co umożliwia stworzenie wszelkiego rodzaju przedmiotów AGD czy zabawek, co otwiera nowe możliwości zarobkowania. Jaki więc sposób wybrać i co najważniejsze- czy ten sprzęt naprawdę pomoże nam w pracy?

Dziedzina działalności

Najwięcej tak naprawdę zależy od dziedziny działalności, w jakiej pracujemy. Nie ma co kryć, że drukarki 3D najbardziej sprawdzą się w sektorze produkcji, zastępując działające dotąd maszyny. Branża jest niemal dowolna, a jedyne co nas ogranicza, to odpowiednie „umiejętności” drukarki oraz nasza własna wyobraźnia. Godną uwagi jest również dziedzina zajmująca się produkcją na małą skalę oraz wykonanie specjalnych, często pojedynczych zamówień- wówczas trójwymiarowa drukarka jest idealnym rozwiązaniem.

- źródło: rapidcrafting.com

Research rynku

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, czy skorzystać z opcji drukarki trójwymiarowej w swoim przedsiębiorstwie najlepiej jest pozbierać pewne informacje. Główną informacją będzie wybór modeli oraz funkcje, jakie każda z nich posiada. Następnie warto sprawdzić, czy dane urządzenie sprawdzi się w naszym przedsiębiorstwie, czy spełni nasze oczekiwania. Jest to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o ostateczną decyzję oraz konkretny wybór. Szukając dodatkowych informacji warto również skorzystać z wiedzy osób już używających interesującą nas maszynę. Choć tych użytkowników jest jeszcze stosunkowo mało, to z pewnością posiadają już swoje spostrzeżenia dotyczące zastosowania drukarek oraz ich możliwości w pracy.

Podsumowanie

Drukarki 3D są dość świeżą formą na rynku. Zainteresowanie wokół nich jest dość duże, dzięki czemu powoli wzrasta też ich potencjalne zastosowanie. Mówiąc jednak o drukarkach, częściej kojarzą nam się z nimi ich dwuwymiarowe twory, przez co niewiarygodne jest to, jakie efekty mogą nam dać drukarki 3D. Zanim jednak podejmiemy decyzję o ich zakupie, warto zastanowić się, czy i w jaki sposób znajdą zastosowanie w naszej pracy, bowiem nie w każdej dziedzinie mogą znaleźć zastosowanie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Drukarki 3D – funkcjonalna pomoc w pracy czy wyrzucone w błoto pieniądze

  1. Drake
    22 marca 2018 at 11:56

    Ciekawe czy druk 3d się przyjmie na skalę masową? Wydaje mi się, że jednak większość osób nie będzie z tej technologii korzystać. Ja obecnie mam dylemat czy kupić drukarkę w zestawie czy singlowy model. Sporo dowiedziałem się ze strony https://nakarmdrukarke.pl/domowa-drukarka-czy-urzadzenie-wielofunkcyjne-laserowe/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *