Drukarka fiskalna

drukarka-fiskalna

Każdy z nas dorosły, pracujący i zarabiający człowiek, po zakończeniu roku kalendarzowego jest zobowiązany rozliczyć się przed Urzędem Skarbowym ze swoich dochodów, przychodów, zysków i start. Osoba zatrudniona na umowę o pracę nie mająca nic wspólnego ze sprzedażą towarów i usług zrobi to na podstawie PIT-11 otrzymanego od Pracodawcy, natomiast osoba, która prowadzi własną działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży towarów rozlicza się przy pomocy kasy lub drukarki fiskalnej. Dotyczy to głównie tych osób, które osiągnęły przychód ze sprzedaży wyższy, niż graniczne wartości podawane przez Ministerstwo Finansów.

Co to jest drukarka fiskalna?

Jest to urządzenie rejestrujące naszą sprzedaż automatycznie. Nie pracuje ono samodzielnie. Współpracuje z komputerem, do którego jest podłączone pod warunkiem, że zainstalowano w komputerze odpowiednie oprogramowanie umożliwiające prowadzenie rejestracji sprzedaży i potrafiące sterować drukarką. Drukarka fiskalna tym różni się od kasy fiskalnej, że zamiast być wyposażoną w dwie rolki papieru, z których jedna po dokonaniu kupna-sprzedaży trafiała do kupującego, natomiast druga była kopią dla sprzedającego z obowiązkiem archiwizowania przez 5 lat, została zastąpiona kartą pamięci, na której dane zapisują się automatycznie. Oprogramowanie do rejestracji sprzedaży kupić można za pośrednictwem stron internetowych i nie wymaga ono homologacji, natomiast przy zakupie drukarki fiskalnej pamiętajmy, że aby móc jej używać prawnie, na potrzeby rozliczenia podatku dochodowego czy VAT, musi ona taką homologację posiadać.

Drukarka fiskalna - zakup.

Wybór powyższych urządzeń jest na dzisiejszym rynku bardzo szeroki https://www.escsa.pl/Kasy_fiskalne, a producenci gwarantują nam, tak wysoką jakość produktów, jak również ich bezpłatny serwis, udzielają długoterminowych gwarancji do nawet 6 lat, często oferują darmową dostawę w 24 godziny oraz podstawową naukę obsługi. Najbardziej znani producenci to Novitus, Elzab, Epson, Posnet, Emar. Ceny drukarek oscylują w granicach od 1 200 zł do 3 500 zł. Różnią się od siebie między innymi gabarytami, którą możemy dostosować do własnych potrzeb i wielkości powierzchni pomieszczeń, którymi dysponujemy do ustawienia urządzenia. Te nowoczesne urządzenia mają fabrycznie wbudowane karty pamięci o różnych pojemnościach, przy czym karta o pojemności zaledwie 2GB wystarcza nawet na kilka lat pracy, a elektroniczny zapis paragonów obniża koszty eksploatacji urządzenia. Dane z zapisów na karcie można łatwo odczytać na samej drukarce lub w standardowym komputerze. Wymiana papieru w urządzeniu jest bardzo prosta, a praca samej drukarki jest bardzo cicha.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *