Druga szansa – program 50+

Kiedy człowiek ma 20 lat cały świat stoi przed nim otworem. Kiedy kończy 50 lat ma już za sobą bagaż sporych doświadczeń. Najgorsze kiedy w momencie traci coś na co pracował wiele lat i musi zacząć od początku. Okazuję się, że można wszystko, jeśli tylko ktoś wyciągnie pomocną dłoń i umiejętnie skorzysta się z tej pomocy. Urząd Pracy w niewielkim mieście Zawiercie na Śląsku dwa lata temu uzyskał fundusze z Unii na dofinansowanie działalności założonych przez bezrobotnych wieku 50+. Grupka wybrańców musiała przedstawić szczegółowy biznesplan. Kwota jaką można było uzyskać maksymalnie to 40000zł. Okazuję się, że nawet w tym wieku można ponownie rozwinąć skrzydła i mieć kilka ciekawych pomysłów. 58 letnia kobieta prowadziła kiedyś świetnie prosperujący sklep z meblami, firanami, roletami i zasłonami. Kryzys i bieda w mieście doprowadziły do zamknięcia sklepu. W XXI wieku w dobie Internetu okazało się, że więcej klientów znajdzie w Internecie.

Rolety OlsztynOryginalne pomysły realizowała wirtualnie, ale jak to bywa do realizacji każdego pomysłu potrzeba pieniędzy. Przypadkiem natrafiła na ogłoszenie na stronie Urzędu Pracy. Odpowiedziała i udało się. Po kilkutygodniowym kursie otrzymała 30000 zł. Dzięki tym pieniądzom zakupiła kilka niezbędnych rzeczy do prowadzenia sklepu internetowego z dekoracjami okiennymi. Trochę materiałów, dobrą maszynę do szycia, laptop, samochód, stworzyła również profesjonalną stronkę na Internecie. Jedynym warunkiem, żeby dopłata była bezzwrotna było utrzymanie działalności przez rok. Rok szybko minął. Wszystkie rzeczy przeszły na własność przedsiębiorczej Pani. Oto dowód na to, że można być aktywnym i przedsiębiorczym w każdym wieku. Dobrze, że Unia Europejska wspiera nie tylko młodych ludzi ale także daje drugą szansę starszym.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *