Drewno vs kompozyt – co jest lepszym materiałem na taras kompozytowy (i nie tylko)?

Niewiele rzeczy ucieleśnia lato tak jak podwórko, wywołując obrazy rodzinnego grillowania i leniwych dni podczas wylegiwania się na hamaku lub na szezlongu. Jednak utrzymanie drewnianych tarasów w dobrym stanie może być bardzo ważnym zadaniem – od szorowania i barwienia do naprawy i wymiany uszkodzonych desek.

summer-3346090_960_720

Prawdopodobnie, jeśli masz drewniany taras w swoim domu nie jest ci obca drzazga w stopach, co może naprawdę utrudnić letnią zabawę. Drewniane tarasy mają pewien urok, ale jeśli nie masz ochoty na niekończące się mycie, uszczelnianie, plamienie, naprawę i wymianę, która idzie w parze ich z doskonałym wyglądem, dlaczego nie zastąpisz starego drewnianego tarasu kompozytem? Coraz więcej właścicieli domów, ale i restauracji zaczyna odkrywać zalety tego, że taras z kompozytu to znaczenie lepsza opcja aniżeli ten drewniany.

Jeśli jednak mimo wszystko jeszcze nie jesteś przekonany, oto niektóre zalety tarasów kompozytowych co powinieneś wiedzieć, zanim zainwestujesz w takie cacko w swoim lokalu. Zerknij też na taras z kompozytu EcoTeak który jest ucieleśnieniem tych zalet.

Informacje o materiałach kompozytowych

Jeśli masz słabą opinię na temat desek kompozytowych, być może nadszedł czas, aby zaktualizować swoje myślenie. Gdy materiały kompozytowe po raz pierwszy pojawiły się jako opcja dla konsumentów, wielu skoczyło na modne rozwiązanie, starając się pozbyć swoich tarasów drewnianych. Ale jak w przypadku każdego nowego produktu, pierwsza fala kompozytowej desek nie była pozbawiona problemów.

Wczesne wersje materiału miały tendencję do wypaczania, pozostawiając właścicieli restauracji z nierównymi deskami i nieszczęśliwymi rezultatami. Ale materiały te przeszły długą drogę od wczesnych lat 90-tych. Dzisiaj jakość kompozytowych desek producentów takich jak EcoTeak ma żywotność od 25 do 30 lat. Porównaj to z długością drewna od 10 do 15 lat i możesz zobaczyć jeden z powodów, dla których kompozyt stał się tak popularny.

Konserwacja tarasów kompozytowych

W porównaniu z drewnem, taras z kompozytu jest wyjątkowo łatwy w utrzymaniu. Ale niskie koszty utrzymania nie oznaczają braku konserwacji. Ważne jest, aby zrozumieć, jak właściwie dbać o swoją opcję, aby przedłużyć jej żywotność i zachować wspaniały wygląd przez długie lata.

Jak każdy materiał zewnętrzny, deski kompozytowe są podatne na pleśń. Ale zamiast czyszczenia, pielęgnacji i ponownego barwienia jak w przypadku drewna, mycie pod ciśnieniem lub coroczne szorowanie detergentem i miękką szczotką zdziała cuda, aby przywrócić powierzchni kompozytowej jej pierwotne piękno.

Oprócz łatwości konserwacji i konserwacji, kompozyt od EcoTeak oferuje wiele innych zalet w porównaniu z drewnem. Zwykle jest bardziej ekologiczny, ponieważ jest wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu, a proces produkcji kompozytów jest mniej szkodliwy dla środowiska niż proces obróbki drewna pod ciśnieniem.

Kompozyty nie pękają ani nie pękają, co jest wspaniałe, jeśli chcesz by do Twojej restauracji zaglądały rodzice, ich dzieci i zwierzęta. Są również odporne na plamy i łatwe do zmywania, co ważne – bo przecież w lokalu naprawdę często zdarzają się wycieki.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Drewno vs kompozyt – co jest lepszym materiałem na taras kompozytowy (i nie tylko)?

  1. Grzegorz
    11 października 2019 at 08:41

    Czy ktoś z Was kupił już Weber Grill, przetestował go w różnych warunkach i może coś więcej powiedzieć na temat jego codziennego funkcjonowania? Nie ukrywam, że bardzo mi się kilka modeli podoba i planuję zainwestować w coś naprawdę dobrego. Najpierw jednak wolałbym sprawdzić opinie osób, które już miały do czynienia z tymi urządzeniami i naprawdę z czystym sumieniem są w stanie je polecić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *