Frez vhm do drewna – co warto wiedzieć?

frezy vhm do drewna

Aby przygotować stabilne i niezawodne konstrukcje drewniane niezbędne są odpowiednie narzędzia do obróbki. Dzięki oryginalnym frezom VHM, można w sprawny i szybki sposób dostosować drewniane powierzchnie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Frezy VHM z ostrzami prostymi

Do obróbki drewna najlepiej nadają się tradycyjne frezy trzpieniowe z ostrzami prostymi. Frezy tego typu wyróżniają się niewielką ceną, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Olbrzymią zaletą prostych ostrzy jest również to, że bardzo łatwo je ostrzyć, dzięki czemu frezowanie drewna nie jest żadnym większym wyzwaniem. Wysokiej jakości frez VHM do drewna posiada także tzw. “ostrze czołowe”, dzięki któremu można nie tylko frezować, ale również wiercić otwory i wycinać różnorodne elementy. Frezy z węglików są w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla zwykłych frezów stalowych.

Więcej o frezach VHM do drewna – https://www.cnc-sklep.pl/pl/c/Frezy-VHM-do-drewna%2C-sklejki%2C-MDF-oraz-plyty-wiorowej/44

Frezy VHM z ostrzami spiralnymi

Wielu doświadczonych stolarzy do obróbki drewna używa frezów z ostrzami spiralnymi. Ich wyprodukowanie jest bardziej skomplikowane, dlatego też ceny są nieco wyższe. Aby w 100% wykorzystać potencjał frezów z ostrzami spiralnymi niezbędne są oczywiście specjalne urządzenia. Największą zaletą ostrzy spiralnych jest to, że po wejściu w drewno napotykają once mniejszy opór. Między innymi dlatego też skrawanie jest szybsze, łatwiejsze i skuteczniejsze. Warto wspomnieć również i o tym, że producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej dwa typy frezów z ostrzami spiralnymi. Pierwsze z nich to pozytywy, a drugie to negatywy. W tym pierwszym rodzaju wióry drewna są odprowadzanie automatycznie w stronę uchwytu. Przy drugim typie wióry są odprowadzane z kolei w przeciwną stronę. Frez VHM do drewna z ostrzami spiralnymi wyróżnia się dłuższą żywotnością, dlatego też bez żadnego większego problemu można go wykorzystać do bardziej wymagających prac.

Frezy VHM trzpieniowe profilowe

Drewno jest bardzo plastycznym materiałem, dlatego też można wykonać na nim różnorodne prace ozdobne. Do takich zadań najlepiej wykorzystać frezy VHM trzpieniowe profilowe, które wykonane są zazwyczaj z drobnoziarnistych węglików. Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wytrzymałe frezy VHM o średnicy od 3 do 30 mm. Jeżeli chodzi o same profile, to mogą one przyjmować nie tylko formę kulistą, ale również formę ze specjalnym promieniem albo prostą. Wielu producentów ma w sprzedaży także frezy VHM trzpieniowe do połączeń, które jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje się do połączeń różnorodnych profili drewnianych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *