4 wskazówki dotyczące zakładania salonu piękności w domu

salonu piękności w domu

Marzy Ci się własny salon piękności, ale masz problem ze znalezieniem właściwego lokalu? Możesz założyć go również w swoim domu, pod warunkiem, że spełni podstawowe wymogi sanitarne, BHP oraz budowlane. Podpowiadamy, o co musisz zadbać zakładając swój biznes.

Podstawowe formalności

Planując otworzenie salonu piękności musisz przygotować biznesplan. Musi on uwzględniać opis i cele przedsięwzięcia, przewidywane prognozy, a także plany: finansowy, marketingowy oraz awaryjny. Jeśli masz problem z przygotowaniem go samodzielnie, warto poprosić o pomoc specjalistę. Kolejny krok to założenie własnej działalności gospodarczej. Niezbędne jest wpisanie salonu do Ewidencji Działalności Gospodarczej, otrzymanie numeru NIP i REGON, jak również założenie firmowego konta bankowego.

Jest kilka form prawnych prowadzenia salonu piękności. Najczęściej wybierana to jednoosobowa działalność gospodarcza, ale dostępne są też inne opcje, takie jak założenie spółki cywilnej.

Warunki lokalowe

Założenie salonu piękności w domu jest dobrym rozwiązaniem, jeśli obawiasz się, że wynajem lokalu będzie zbyt dużym wydatkiem. Jednak trzeba pamiętać o tym, aby zakład stanowił wyodrębnioną część budynku. Wejście do niego nie może prowadzić przez pomieszczenia, które nie są związane z zakresem oferowanych przez Ciebie usług. Co więcej, w salonie powinno znaleźć się wydzielone pomieszczenie do spożywania posiłków i szatnia dla pracowników, osobne pomieszczenie, gdzie znajdą się umywalki z ciepłą i zimną wodą oraz poczekalnia dla klientów, z wieszakami na odzież wierzchnią.

Wyposażenie salonu

Zakładając salon piękności musisz zaopatrzyć się w odpowiednie meble, sprzęty i akcesoria. Dużo zależy od tego, jakie usługi zamierzasz oferować swoim klientom. Zwykle niezbędne okazują się przede wszystkim: kosmetyki do paznokci, włosów, pielęgnacji twarzy i ciała oraz do makijażu, specjalne fotele, lustra i oczywiście urządzenia, takie jak: lampa do manicure hybrydowego, suszarka do włosów, maszynka do strzyżenia czy lokówka. Jak znaleźć efektywnie działające sprzęty przystosowane do intensywnej pracy? Warto przeczytać krążące na ich temat opinie.W tym artykule znajdziesz podpowiedzi o tym, jak wybrać dobrą lokówkę automatyczną. W Internecie jest wiele przydatnych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę dobierając urządzenia do salonu piękności. Kierując się nimi możesz uniknąć rozczarowania zakupem.

Działania marketingowe

Niemal każda działalność wymaga odpowiedniej strategii marketingowej. Musisz zachęcić potencjalnych klientów do tego, aby odwiedzili Twój salon i skorzystali z usług. Jak to zrobić? Sposobów jest bardzo dużo: ładne wizytówki, przejrzysta strona internetowa, dobre oznaczenie zakładu czy założenie konta w serwisach społecznościowych. Popularność możesz zdobyć również dzięki zadowolonym osobom, które już były w Twoim salonie i polecają go swoim znajomym. Taka rekomendacja jest godna zaufania, dlatego zadbaj o to, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *